Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-07-10 08:47:11 przez system

Zatrzymani samochodowi wandale

Krakowscy policjanci zatrzymali i przedstawili zarzuty dwóm sprawcom uszkodzenia kilkudziesięciu samochodów, do którego doszło w maju na parkingu podziemnym przy ul. Walerego Sławka. Obaj są mieszkańcami świętokrzyskiego. Tylko jednej nocy uszkodzili ponad 40 pojazdów.

W nocy z 6 na 7 maja na jednym z parkingów podziemnym przy ul. Walerego Sławka doszło do uszkodzenia około 40 samochodów. Nieznani sprawcy oblali auta żrącą substancją powodującą zniszczenie ich lakieru. Zaraz po pierwszym zgłoszeniu od właściciela jednego z pojazdów na miejscu pojawili się policjanci z 6 komisariatu Policji. Podczas trwających kilka godzin oględzin m.in. zabezpieczono do badań substancję, która uszkodziła auta oraz wszelkie pozostawione przez sprawców na miejscu zdarzenia ślady. Policjanci systematycznie przyjmowali także zawiadomienia od poszkodowanych. Z uwagi na ogólną wartość szkód poczynionych przez sprawców, postępowanie w tej sprawie zostało przekazane do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. W trakcie prowadzonego dochodzenia policjanci ustalili, że trop prowadzi do… województwa świętokrzyskiego.

Najpierw, 5 lipca w Kielcach został zatrzymany przez krakowskich policjantów 34-letni mężczyzna, mieszkaniec woj. świętokrzyskiego, podejrzewany o udział w niszczeniu samochodów. Wczoraj nastąpiło kolejne zatrzymanie również na terenie województwa świętokrzyskiego – tym razem do policyjnego aresztu trafił 27-letni mieszkaniec jednej z miejscowości koło Kielc. Obaj sprawcy usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia, a decyzją Sądu oddani zostali pod policyjny dozór.

To nie koniec postępowania, ponieważ według ustaleń śledczych w dewastacji samochodów brało udział jeszcze kilka osób. Cała grupa mogła działać na zlecenie. Policja zapowiada dalsze zatrzymania w tej sprawie.