Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-09-29 14:45:53 przez system

Zatrzymani sprawcy brutalnego napadu

Na początku września w godzinach przedpołudniowych na parkingu jednego z krakowskich hipermarketów doszło do napadu rabunkowego na 41-letnią mieszkankę Krakowa. Kobieta przyjechała na parking, aby spotkać się z przyjaciółką i pochwalić się nowym samochodem.

Wcześniej była w banku skąd pobrała kilkadziesiąt tysięcy złotych na pensje dla pracowników firmy jej męża. Na parkingu nagle na tył jej nowego samochodu najechało inne auto osobowe. W środku siedziało dwóch mężczyzn. Kierujący golfem podszedł do samochodu kobiety, ale zamiast wyjaśnić całe zajście nagle sięgnął za siedzenie kierowcy i wyciągnął stamtąd torebkę kobiety. Jak się okazało miała w niej oprócz dokumentów także pieniądze wypłacone z banku.

Po popełnieniu tego czynu błyskawicznie wrócił do swojego samochodu. Kobieta próbowała odebrać swoją własność, ale napastnik uderzył ją pięścią w twarz, co spowodowało, że wywróciła się, uderzając głową o chodnikową kostkę brukową. Na szczęście świadkowie tego zdarzenia szybko wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które zabrało kobietę do szpitala. Sprawcy napadu natomiast błyskawicznie odjechali zabierając łup.

Policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie rozpoczęli intensywne działania w celu ustalenia i zatrzymania sprawców. Zaraz po napadzie zabezpieczono monitoring zarówno z parkingu, na którym doszło do napadu na kobietę jak również z dróg dojazdowych do niego. Wszystko wskazywało na to, że napastnicy doskonale znali rozkład dnia kobiety, jak również wiedzieli, że będzie miała przy sobie tak dużą gotówkę. W wyniku analizy zabezpieczonych dowodów wytypowano sprawców tego napadu.

26 września policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali trzech mężczyzn (dwóch 41-letnich i 42-etniego ) , którzy mieli związek z napadem. 41-letni sprawca , mieszkaniec Nowej Huty, usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Dwóch pozostałych zatrzymanych kompanów usłyszało zarzuty pomocnictwa w kradzieży i zostało objętych policyjnym dozorem .

Policjanci ustalają ewentualny udział w tym przestępstwie także innych osób.