Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-05-25 21:40:00 przez system

Zatrzymany diler-hurtownik

Duży hurtownik narkotykowy zatrzymany przez policjantów z komisariatu Tarnów-Zachód. Zabezpieczono blisko 3 kilogramy narkotyków. Mężczyzna sprzedawał narkotyki w hurtowych ilościach na terenie miasta, zaopatrując lokalny rynek.

Pracujący nad sprawą „kryminalni” ustalili, że w środę 20 maja mężczyzna wyjechał poza miejsce zamieszkania, by zaopatrzyć się w znaczną ilość „towaru”.

W związku z ustaleniami, wspólnie z policjantami wydziału ruchu drogowego przygotowali zasadzkę na trasie jego przejazdu. O godzinie 20.30, na zjeździe z autostrady A4 przy ul. Wilczej w Tarnowie 23-latek został zatrzymany. Zaskoczony niespodziewanym dla siebie obrotem sprawy nie stawiał żadnego oporu. W samochodzie Audi A3, którym podróżował policjanci ujawnili 2 kilogramy amfetaminy i niewielką ilość marihuany.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania dilera, w piwnicy zabezpieczyli kolejne 857 gramów marihuany, dwie sztuki amunicji kaliber 12,6 mm, które mężczyzna posiadał bez wymaganego przez prawo pozwolenia oraz telefony komórkowe, wykorzystywane w działalności przestępczej.

Łącznie policjanci przejęli ponad 2,8 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości 90 tysięcy złotych, które już nigdy nie trafią do ludzi na lokalny rynek.

Zatrzymany diler został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, gdzie usłyszał zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznej ilości oraz posiadania amunicji bez zezwolenia. Grozi mu do 10 lat pozbawiania wolności, które może ulec zwiększeniu, z uwagi na poprzednią karalność podejrzanego. Decyzją sadu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.