Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-02-15 17:01:49 przez system

Zawodowo aktywni z wiosną

Płatne staże, stypendia, specjalistyczne szkolenia, warsztaty i znacznie więcej! Stowarzyszenie Wiosna, wychodząc naprzeciw potrzebom osób poszukujących pracy, prowadzi nowe projekty aktywizacji zawodowej: Aktywni, Potrzebni, Kompetentni 30+ i Wiosenna Akademia Możliwości. Dlatego jeśli chcesz zdobyć nowe doświadczenie zawodowe i znaleźć wymarzoną pracę, sprawdź, co Ci oferują!

‒ Trzy operacje, kilkanaście szpitali, setki kilometrów. Tak wyglądało moje życie – wspomina 47-letni Krzysztof, od zawsze silny mężczyzna – wychowany na wsi, stolarz, prawdziwy fachowiec. Jednak 4 lata temu okazało się, że pod twardą fasadą skrywa się chore serce. Przeszedł ostry zawał, w wyniku którego ujawniła się poważna, nieuleczalna wada. Jak opowiadają bliscy, po wypadku Krzysztof wpadł w depresję, przestał wychodzić z domu, obsesyjnie bał się, że coś mu się stanie. Nic nie potrafiło przykuć jego uwagi; nie miał nawet ochoty na zabawę ze swoimi dziećmi. ‒ Ktoś musiał mnie wyrwać z tego stanu. Na szczęście pewnego dnia trafiłem na stronę Wiosny i na projekt dla osób szukających pracy. Czasami wystarczy jeden dzień, przypadek, jedna szybka decyzja i odrobina odwagi ‒ dodaje Krzysztof. Dla osób niepełnosprawnych, takich jak on, udział w projektach aktywizacji zawodowej to nie tylko realna szansa na znalezienie pracy, ale też walka ze swoimi słabościami i możliwość przekraczania własnych barier.

Szansa na prawdziwą zmianę
Formy wsparcia przygotowane dla uczestników projektów Aktywni, Potrzebni, Kompetentni 30+ oraz Wiosenna Akademia Możliwości zostały dopasowane do ich potrzeb, po prostu skrojone na miarę. ‒ Pracując z naszymi uczestnikami, staramy się ich nie wyręczać, a jedynie przedstawiać najlepsze perspektywy rozwojowe oraz utwierdzać ich w przekonaniu, że potencjał tkwi w nich samych. Decyzję dotyczącą wyboru ścieżki kariery muszą podjąć samodzielnie – mówi Justyna Chyla, pośrednik pracy w projekcie Wiosenna Akademia Możliwości.

Dla kogo?
Oba projekty skierowane są do mieszkańców Małopolski, którzy obecnie nie pracują i nie uczą się w trybie dziennym oraz posiadają ważne orzeczenie o niepełnosprawności. Ponadto do projektu Wiosenna Akademia Możliwości organizatorzy zapraszają także osoby niepracujące w wieku 18‒29 lat, bez orzeczenia, ale zamieszkujące tereny wiejskie (poza metropolią krakowską).

Kto za tym stoi?
Inicjatorem projektu jest Stowarzyszenie Wiosna – lider wśród organizacji pozarządowych, organizator ogólnopolskich programów społecznych, takich jak Szlachetna Paczka czy Akademia Przyszłości. Do tej pory Wiosna zrealizowała trzy duże projekty aktywizacji zawodowej, w których pomogła osobom wchodzącym lub powracającym na rynek pracy przełamać bariery długotrwałego bezrobocia, niepełnosprawności czy wieku. Co więcej - projekt Wiosenna Akademia Możliwości wspierany jest przez pływaka, który niejednokrotnie reprezentował Polskę na Igrzyskach Paraolimpijskich, został mistrzem świata osób niewidomych w pływaniu Antalyi w 2011 (na: 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym), a w swej kolekcji posiada również kilka krążków z Mistrzostw Europy, czyli Marcina Ryszkę. Pan Marcin mówi o sobie, że idzie przez życie nie widząc przeszkód i do tego samego zachęca przyszłych uczestników projektów rynku pracy.

Jeżeli właśnie odkryłeś w sobie impuls do zmiany i potrzebujesz wsparcia w znalezieniu nowej pracy, zgłoś się do Stowarzyszenia Wiosna! Obecnie w obu projektach trwa rekrutacja, dlatego organizatorzy zachęcają do przesyłania zgłoszeń, które razem ze szczegółowymi informacjami można znaleźć na stronie: www.rynekpracy.wiosna.org.pl

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania związane z projektami, zadzwoń lub napisz:

Wiosenna Akademia Możliwości
tel. 783 430 102, 785
e-mail: akademiamozliwosci@wiosna.org.pl

Aktywni, Potrzebni, Kompetentni 30+
tel. 783 430 075, 785 988 400.
e-mail: aktywni30plus@wiosna.org.pl