Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-08-05 14:34:49 przez system

Zbigniew Dulemba nie żyje

3 sierpnia zmarł Zbigniew Dulemba, pracownik brzeskiej Fabryki Opakowań Blaszanych i Browaru Okocim. Założyciel NSZZ Solidarność w FOB, członek Zarządu Regionu Małopolska NSZZ Solidarność, delegat na I Krajowy Zjazd Związku w Gdańsku, przewodniczący bocheńsko-brzeskiej delegatury ZR Małopolska NSZZ „Solidarność” w roku 1981.

Jego postać związana była przez lata z Brzeskiem i Bochnią. Jako piłkarz był znanym członkiem Okocimskiego KS. Pracował w Browarze Okocim oraz w Fabryce Opakowań Blaszanych, gdzie założył NSZZ Solidarność. Był aktywnym członkiem Zarządu Regionu Małopolska NSZZ Solidarność, przewodniczącym Delegatury w Bochni oraz delegatem na I Krajowy Zjazd Związku w Gdańsku.

W czasie stanu wojennego skazany został na internowanie. Udało mu się jednak go uniknąć, niemniej zapłacił za to wysoką cenę, gdyż musiał ukrywać się przez rok w obawie przed Służbą Bezpieczeństwa.

W 2008 roku Prezydent RP Lech Kaczyński nadał Zbigniewowi Dulembie Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę 8 sierpnia o godz. 11.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku, po czym Zmarły odprowadzony zostanie na cmentarz.