Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-06-08 15:09:06 przez system

Zboczeniec na krakowskim Rynku Głównym

W poniedziałek 6 czerwca w godzinach przedpołudniowych na krakowskim Rynku Głównym został zatrzymany 24-letni mężczyzna pod zarzutem zmuszania przypadkowych kobiet do tzw. innych czynności seksualnych.

Okazało się, że młody człowiek, siedzący na jednej z ławek przy fontannie, w pewnym momencie rozpiął spodnie, podszedł do siedzącej obok kobiety i zmusił ją do dotykania go w miejsca intymne. Kiedy zbulwersowana kobieta uciekła, sprawca przeniósł się w okolice pomnika Mickiewicza, gdzie właśnie przechodziła jakaś wycieczka młodych ludzi.

Mężczyzna wmieszał się w tłum i tu usiłował do tych samych czynności zmusić kolejne trzy kobiety. Wtedy też został zatrzymany przez strażników miejskich i przekazany przybyłym na miejsce policjantom. Ponieważ był pod wpływem alkoholu ( 1,5 promila ) czynności procesowe przeprowadzono po wytrzeźwieniu.

24-latek usłyszał zarzut doprowadzania do poddania się innej czynności seksualnej. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci zabezpieczyli również telefon komórkowy mężczyzny oraz jego tablet z uwagi na podejrzenie posiadania treści zakazanych prawem.