Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-02-16 08:51:19 przez system

Zdobądź grant na ciekawy projekt edukacyjny

Zarząd województwa ogłosił właśnie konkurs „Naukowe Inspiracje – Ciekawe i Kreatywne”. Na finansowe wsparcie mogą liczyć niebanalne projekty edukacyjne, które promują wyniki najnowszych badań naukowych. Wnioski o dofinansowanie można składać do 13 marca br. Do podziału jest w sumie 180 tys. zł z budżetu województwa.

To ciekawa propozycja dla małopolskich szkół i akademickich kół naukowych. Właśnie ruszył nabór wniosków do otwartego konkursu ofert „Naukowe Inspiracje – Ciekawe i Kreatywne”. Na przygotowanie dobrego wniosku chętni mają miesiąc.

- Eksperymenty laboratoryjne, ciekawe doświadczenia, zaskakujące fakty – to rzeczy, które uczniowie wręcz uwielbiają. Żeby ich to jednak zainteresowało, trzeba jednak tę wiedzę podać w inspirujący, niebanalny sposób. Dlatego wierzę, że nasz konkurs „Naukowe inspiracje” zachęci małopolskie szkoły i studentów do ściślejszej współpracy w wyniku której powstanie wiele ciekawych inicjatyw – mówi Grzegorz Lipiec, który w zarządzie województwa odpowiada m.in. za edukację.

Jakie projekty mogą liczyć na wsparcie? Z pewnością inicjatywy, które z jednej strony promują innowacje naukowe, wyniki ważnych badań, z drugiej – nastawione są na współpracę różnych środowisk, w tym właśnie szkół, studentów, pracowników akademickich, organizacji pozarządowych. Co ważne, projekty te muszą się zaczynać nie wcześniej niż 1 marca, a kończyć nie później niż 31 grudnia 2017 roku.

O przyznanie dotacji mogą ubiegać się m.in. organizacje pozarządowe. Wnioski należy składać do 13 marca 2017 osobiście na dzienniku podawczym urzędu marszałkowskiego województwa małopolskiego (w godzinach 8.00 - 16.00, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków, parter nowego budynku) lub za pośrednictwem poczty z dopiskiem: „Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania w 2017 r. pn. „Naukowe Inspiracje – Ciekawe i Kreatywne” na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków. Uwaga: decyduje data wpływu.

Małopolski projekt „Naukowe Inspiracje – Ciekawe i Kreatywne” jest organizowany od dwóch lat. Do tej pory w obu edycjach udało się wesprzeć 54 zadań na łączną kwotę 373 tys. zł