Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-03-23 10:31:50 przez system

Zielone trawniki, kulturalne chodniki...

Rusza II edycja Akademii KrakVet – Psie Przedszkole

Kończy się zima, jak co roku miejskie trawniki przedstawiają jeden obraz... Czy Kraków musi tak wyglądać? KrakVet ma na to radę! Największy polski e-sklep zoologiczny w październiku 2015 roku stworzył edukacyjny projekt „Akademia KrakVet”. Akademia edukuje nie tylko psiaki, ale i ich właścicieli. Osoby chętne do udziału w II edycji Akademii mogą zgłaszać się za pomocą strony internetowej projektu pod adresem www.akademiakrakvet.pl.

Akademia KrakVet to pierwsze bezpłatne szkolenie dla psów w Polsce. - I edycja Akademii KrakVet zakończyła się ogromnym sukcesem. Przeszkoliliśmy aż 50 psów! Widząc bardzo duże zapotrzebowanie i potencjał Akademii, postanowiliśmy zorganizować drugą edycję, tym razem ruszamy z Psim Przedszkolem. W krajach zachodnio-europejskich, np. w Szwajcarii, każdy opiekun psa ma obowiązek przeszkolenia swojego pupila. Wychowanie rozpoczyna się już w wieku szczenięcym - mówi Marek Batko, właściciel firmy KrakVet.

Akademia KrakVet szkoli psy i opiekunów zgodnie z najnowszym standardami światowymi, obowiązującymi w krajach Skandynawskich, Niemczech, Francji i wielu innych. To znaczy, że zajęcia są całkowicie bezpieczne dla naszych pupili. Projekt wyróżnia nowoczesne podejście do pracy z psami – zajęcia są ukierunkowane na poprawę funkcjonowania psa w codziennych sytuacjach. Na zajęciach pies ma szansę nauczyć się ponad 20 przydatnych w codziennym życiu komend, a odpowiednio dobrane ćwiczenia, stymulują do rozwoju psychomotorycznego i intelektualnego psa. W części teoretycznej szkolenia obalane są mity, systematyzowasna wiedza, dawane narzędzia do dalszego szkolenia psów i przekazywane przypomnienie, że sprzątanie po swoim pupilu powinno być rutynową czynnością każdego właściciela. Akademia KrakVet to jedyne zajęcia grupowe w Krakowie, gdzie psy szkoli certyfikowany behawiorysta-trener. Każdy kurs kończy się egzaminem, po którym pies i opiekun otrzymają dyplom ukończenia kursu oraz upominki ufundowane przez sklep zoologiczny KrakVet, a także partnerów firmy: Eukanuba, Chaba oraz Bravo.

Szkolenie odbędzie się w specjalnie do tego celu przygotowanym ośrodku w Krakowie. Zajęcia planowane są w dwóch turach: I tura od 9.04.2016 r. do 05.05.2016 r. dla 25 psów i ich właścicieli oraz II tura od 7.05.2016 r. do 06.06.2016 r. dla pozostałych 25 psów i ich właścicieli. - Otrzymujemy setki wiadomości z zapytaniem o szkolenia w innych miastach. Oczywiście, w kolejnych edycjach zamierzamy zaangażować w ten projekt miłośników psów, nie tylko z Krakowa, ale i z całej Polski - dodaje Marek Batko.

Więcej informacji o szkoleniu można znaleźć pod adresem: www.akademiakrakvet.pl