Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-07-10 08:40:14 przez system

ZM uratują zwalnianych pracowników PZL Mielec?

Zakłady Mechaniczne w Tarnowie przedstawiły propozycję zatrudnienia zwalnianych pracowników Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu. Oferta dotyczy wykwalifikowanych, głównie w zakresie obróbki metali, pracowników działu produkcji. Na pracę może liczyć także kadra inżynieryjna: konstruktorzy mechanicy, elektronicy, technolodzy, a także specjaliści z zakresu zarządzania projektami oraz zarządzania i organizacji produkcji.

Jak wynika z informacji przekazanej przez Zakłady Mechaniczne, podczas czerwcowych XXII Targów Pracy w Mościcach nie udało się pozyskać pracowników z Tarnowa, dlatego też postanowiono poszukać ich w Mielcu. To, ilu ostatecznie znajdzie pracę w spółce, będzie zależeć od ich kompetencji i zaangażowania. - Mam nadzieję, że propozycja przyczyni się do znalezienia nowego miejsca zatrudnienia przez część załogi PZL, co złagodzi spodziewane, bolesne skutki społeczne procesu restrukturyzacji zatrudnienia – napisał Krzysztof Jagiełło, prezes ZM w propozycji przesłanej na ręce Janusza Zakręckiego, prezesa PZL Mielec.

Zarząd Polskich Zakładów Lotniczych Mielec poinformował, że restrukturyzacja zatrudnienia nastąpiła po wykluczeniu oferty PZL z przetargu na śmigłowiec wielozadaniowy dla Wojska Polskiego oraz jest pochodną procesu wyodrębniania się firmy Sikorsky, zarządzającej operacyjnie PZL, z koncernu UTC.

Zakłady Mechaniczne Tarnów finalizują właśnie proces tworzenia najnowocześniejszego w polskim przemyśle obronnym Centrum Badawczo–Rozwojowego. Zainwestowanie blisko 64 mln zł przyczyniło się do powstania nowych miejsc pracy dla różnych specjalistów. Po przeprowadzonej konsolidacji spółek sektora obronnego spółka jest jednym z członków Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Produkuje szeroką ofertę uzbrojenia i sprzętu wojskowego, w której szczególną rolę odgrywają artyleryjskie i artyleryjsko-rakietowe zestawy przeciwlotnicze, karabiny wyborowe i maszynowe, granatniki, moździerze oraz zdalnie sterowane moduły uzbrojenia i sprzęt szkolno-treningowy.