Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-05-06 17:59:46 przez system

Zmaluj mural w Dębnikach

Interesujesz się sztuką ulicy? Masz zdolności plastyczne i głowę pełną pomysłów? Jeśli tak, weź udział w konkursie „Ósemka w sprayu” i zaprojektuj mural na elewacji Klubu Osiedlowego Skotniki (filia Domu Kultury Podgórze) znajdującego się na terenie Dębnik. W tym roku temat artystycznych zmagań brzmi: „Z kulturą za pan brat”.

Organizatorami piątej już edycji konkursu są Rada Dzielnicy VIII Dębniki, Dom Kultury „Podgórze”, Straż Miejska Miasta Krakowa, Zarząd Budynków Komunalnych oraz Pogromcy Bazgrołów.

Głównym celem jest wspieranie sztuki street-art jako jednego ze sposobów na poprawę estetyki przestrzeni miejskiej. Takie inicjatywy pozwalają również przełamywać stereotypy i burzyć schematy myślenia o graffiti wyłącznie jako o wandalizmie. Dodatkowo jest to szansa na promocję młodych utalentowanych artystów.

Konkurs jest przeznaczony dla osób pełnoletnich, których pasją jest sztuka ulicy oraz które posiadają zdolności plastyczne i manualne, umożliwiające wykonanie muralu. W swoich projektach autorzy powinny uwzględnić specyfikę zajęć domu kultury usytuowanego na terenie osiedla Skotniki, symbole przedstawiające poszczególne formy zajęć oraz inne elementy charakterystyczne dla działalności jednostek kultury, uwzględniając jednocześnie geografię i elementy kulturowe charakterystyczne dla Skotnik.

Nagrodą główną będzie możliwość zrealizowania projektu na wyznaczonej powierzchni m2) oraz podpisania swojej pracy. Wykonawca (lub grupa wykonawców) otrzyma też nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł. Wybór nagrodzonego projektu oraz powierzchni jest konsultowany z Głównym Plastykiem Miasta. Realizacja najlepszego projektu będzie miała miejsce do 15 sierpnia.