Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-07-01 14:53:07 przez system

Zmiany w krakowskim lotnisku

Od piątku 1 lipca w Kraków Airport rozpoczęło się przenoszenie stanowisk odprawy biletowo-bagażowej (check-in) do nowej części terminalu. Pasażerowie odprawiający się z lotniska w najbliższych dniach muszą zachować szczególną uwagę.

Stanowiska check-in będą działać zarówno w dotychczasowej (tj. zachodniej) części terminalu, jak i w nowo otwartej części (wschodniej). Część hali check-in jeszcze przed modernizacją i nowa hala check-in są oddzielone od siebie ścianą. Plan parteru znajduje się na stronie http://www.krakowairport.pl

Stanowiska znajdujące się w nowo otwartej części terminalu będą dostępne z kładki (pasażerowie mogą skorzystać z windy lub wygodnej pochylni) oraz bezpośrednio z poziomu parteru w otwartej w ubiegłym roku części terminalu. Do hali check-in w dotychczasowej lokalizacji będzie można wejść z zewnątrz budynku lub tunelem pomiędzy zmodernizowaną częścią terminalu i tą przed modernizacją.

W związku z rozpoczęciem procesu związanego z przenoszeniem stanowisk biletowo-bagażowych do zmodernizowanej części budynku pasażerowie proszeni są o uważne korzystanie z oznakowania na terenie lotniska. Pracownicy informacji lotniskowej oraz służby Need Help (w charakterystycznych żółtych koszulkach) będą szczególnie informować o zmianach i pomagać pasażerom w tym okresie.

Od 7 lipca wszystkie stanowiska odprawy biletowo-bagażowej będą zlokalizowane w zmodernizowanej części terminalu. 7 lipca zostanie uruchomiony również dodatkowy punkt kontroli bezpieczeństwa, zostaną otwarte m.in.: przestronny salon business lounge, dwa punkty gastronomiczne, sklepy oraz dodatkowy gate. Pasażerowie podróżujący do krajów strefy Schengen liniami PLL LOT, Swiss, Lufthansa, SAS International Airlines, Finnair, Aegean, Air France (od 4 lipca) będą mogli skorzystać z dodatkowego rękawa.