Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-03-22 18:55:23 przez system

Znieważył, uciekł, deportowali go

W środę funkcjonariusze z Placówki SG w Krakowie – Balicach przeprowadzali kontrolę w stosunku do deportowanego drogą lotniczą z Holandii Polaka. Okazało się, że 35-latek miał zatargi z prawem nie tylko w kraju tulipanów.

Kontrolowany mężczyzna przyjechał do Holandii w ubiegłym roku w celach zarobkowych. Oświadczył, że w trakcie pobytu uległ wypadkowi przez co stracił pracę i stałe miejsce zamieszkania. W tym czasie z różnych przyczyn kilkukrotnie był karany mandatami. To właśnie za ich nieopłacenie odbył karę 25 dni pozbawienia wolności. Po odbyciu kary nie opuścił jednak terytorium Holandii w wyznaczonym przez służby imigracyjne terminie. Podczas kontroli policyjnej został zatrzymany i deportowany drogą lotniczą do Polski.

Po przylocie do ojczyzny 35-latka skontrolowali funkcjonariusze Straży Granicznej. Podczas dokonywania sprawdzeń okazało się, że mężczyzna widnieje w bazach danych jako osoba podlegająca zatrzymaniu. Polak poszukiwany był w związku ze znieważeniem funkcjonariusza (art. 266 § 1 kk). Strażnicy Graniczni zatrzymali poszukiwanego mężczyznę i osadzili w Areszcie Śledczym w Krakowie, gdzie będzie odbywał zasądzoną karę 150 dni pozbawienia wolności.