Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-06-03 22:39:05 przez system

Zobacz najlepszych polskich lekkoatletów

W sobotę i w niedzielę – 6 i 7 czerwca – na stadionie krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego rozegrane zostaną mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w wielobojach. Stawką będą nie tylko medale ale także minima na najważniejsze imprezy międzynarodowe i miejsce w reprezentacji na Puchar Europy, który za miesiąc odbędzie się w Inowrocławiu.

Na starcie krajowego czempionatu stanie cała czołówka polskich zawodników z Pawłem Wiesiołkiem na czele. Nasz najlepszy obecnie zawodnik przed kilkoma dniami ustanowił w austriackim Götzis znakomity rekord życiowy wynikiem 8140 punktów. Marek Rzepka. - W Krakowie będziemy pracować nad konkurencjami, w których nie jesteśmy do końca ustabilizowani. Stawką w Krakowie będą także przepustki do reprezentacji na zawody I ligi pucharu Europy. 4 i 5 lipca w Inowrocławiu nasi zawodnicy powalczą o powrót do wielobojowej superligi. Polska, gospodarz zawodów, będzie faworytem do zwycięstwa.

Niezwykle interesująco i wyrównanie zapowiada się walka w siedmioboju seniorek. W Krakowie pierwszy raz od wielu lat wszystkie medalistki mogą „otrzeć się” o wynik na poziomie 6000 punktów. Do rywalizacji przystąpią Karolina Tymińska, powracająca po kontuzji i rehabilitacji Izabela Mikołajczyk oraz halowa mistrzyni Polski Magdalena Sochoń. - Moim priorytetem w Krakowie będzie uzyskanie minimum na 10. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Tallinnie. Mam nadzieję, że taki cel pozwoli mi również zdobyć medal. Moje największe przeciwniczki są bardziej doświadczone, mają dłuższy staż treningowy, ale to mnie nie zniechęca do rywalizacji. Forma się zbliża, już nie mogę się doczekać! – zapowiada robiąca stałe postępy Magdalena Sochoń.

Jedną z głównych rywalek wieloboistki Warszawianki będzie jej klubowa koleżanka Izabela Mikołajczyk, która po długiej absencji w maju prezentowała się z bardzo dobrej strony w startach kontrolnych (m.in. skacząc wzwyż 1.80).- Przepracowaliśmy solidnie całą zimę i włożyliśmy dużo wysiłku podczas treningów technicznych. Myślę, że da to bardzo pozytywny efekt. Najlepszym dowodem tego jest weekendowy wynik Pawła Wiesiołka – mówi portalowi PZLA.pl Sochoń, która jest koleżanką z grupy treningowej naszego wieloboisty.

Za plecami seniorów walczyć będą młodsi adepci wieloboju. W rywalizacji juniorek bardzo interesująco zapowiada się pojedynek Pauliny Ligarskiej i Weroniki Grzelak. Obie panie mają realne szanse na wypełnienie wskaźnika PZLA na mistrzostw Europy juniorów. - Jeśli pogoda dopisze i nie będzie za bardzo wiało to obie powinny uzyskać minimum. – zapewnia statystyk Tomasz Wieczorek.
Informacje z areny mistrzostw będą przekazywane na bieżąco za pośrednictwem mediów społecznościowych: Facebook, Twitter i Instagram. Doniesienia z Krakowa opatrzone będą hashtagiem #mpwieloboje. Początek zawodów w sobotę 6 czerwca o 10:45 na stadionie AWF Kraków. Medalistów mistrzostw Polski poznamy w niedzielę w godzinach popołudniowych. Organizatorem zawodów jest Małopolski Związek Lekkiej Atletyki.

Foto: Tomasz Kasjaniuk