Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-05-29 17:52:38 przez system

Zobacz Tauron Arenę od kulis

Agencja Rozwoju Miasta S.A. zarządzająca TAURON Areną Kraków przygotowała specjalną ofertę dla osób, które chciałyby zwiedzić obiekt. – W ten sposób wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Krakowa i turystów odwiedzających nasze miasto, którzy chcieliby zobaczyć TAURON Arenę Kraków nie tylko podczas odbywających się w niej wydarzeń – mówi Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta S.A.

Zwiedzający zobaczą pomieszczenia na co dzień niedostępne uczestnikom imprez oraz dowiedzą się różnych ciekawostek związanych organizacją imprez w Tauron Arenie, m.in. Światowymi Dniami Młodzieży.

W trakcie zwiedzania goście dowiedzą się m.in. z kim w czasie Światowych Dni Młodzieży w TAURON Arenie Kraków spotkał się papież Franciszek? Na czyj koncert przywieziono sprzęt w aż 23 ciężarówkach, jaki zespół został powitany ogromnym napisem „Welcome home” na ekranie LED, ile czasu potrzeba na zorganizowanie koncertu Robbiego Williamsa na lodowisku, albo w której garderobie do występów przygotowywały się takie gwiazdy jak Katy Perry, Justin Bieber, Enrique Iglesias czy muzycy zespołu Foo Fighters i Green Day. Można będzie wyjść na najwyższy rząd trybun i zejść na płytę areny, spacerować po foyer hali, w którym można zobaczyć kilkadziesiąt plakatów z wydarzeń, jakie do tej pory odbyły się w TAURON Arenie Kraków i w których udział wzięło ponad 1 700 000 osób. To oczywiście nie wszystkie atrakcje …

Goście, którzy odwiedzą TAURON Arenę Kraków zobaczą miejsca na co dzień niedostępne uczestnikom imprez (m.in. pomieszczenia techniczne i szatnie zawodników), staną na każdym z poziomów hali, odwiedzą jedną z lóż VIP, dowiedzą się kto do tej pory odwiedził TAURON Arenę Kraków, poznają historię budowy oraz możliwości techniczne największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce i jednej z największych i najnowocześniejszych w Europie.

Aby móc zwiedzić TAURON Arenę Kraków wcześniej trzeba zarezerwować miejsce. Można to zrobić za pośrednictwem: formularza zamieszczonego na stronie, telefonicznie (w godz. 8.00-16.00; pon.-pt.), e-mailowo lub osobiście w recepcji areny (wejście nr 1; w godz. 8.00-16.00; pon.-pt.). Zwiedzanie jest płatne i odbywa się w grupach z przewodnikiem.

Więcej szczegółów TUTAJ


Foto: Magiczny Karków