Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-05-11 14:52:18 przez system

Zrezygnowała z prezentów na rzecz czyichś marzeń

10-letnia Marta w maju przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Dziewczynka zrezygnowała tego dnia z prezentów, a w zamian poprosiła zaproszonych gości, aby pomogli w spełnieniu marzenia 11-letniej Izy, podopiecznej Fundacji Mam Marzenie, która pragnie wyjechać do Disneylandu. Na pamiątkę tego wydarzenia Fundacja Mam Marzenie od 2017 roku ruszy z akcją „Komunia Spełnionych Marzeń”.

11-letnia Iza, podopieczna krakowskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie marzy o wyjeździe do Disneylandu. Dziewczynka najbardziej ciekawa jest postaci ze swojej ulubionej bajki My Little Pony. Jej ulubioną bohaterką jest Fluttershy z Equestria Girl Friendship. Jej marzenie postanowiła spełnić 10-letnia Marta, młoda krakowianka, która 15 maja przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Z tej okazji poprosiła swoich gości, aby zamiast prezentów dla niej, spełnili marzenie Izy.

– Dziewczynka, mimo młodego wieku, doskonale wie czym zajmuje się nasza fundacja i często zerka na marzenia widniejące na naszej stronie internetowej w zakładce „poczekalnia”. Właśnie w ten sposób Marta natrafiła na marzenie Izy i postanowiła pomóc w jego spełnieniu – wyjaśnia Marcin Czerwiński, wolontariusz krakowskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.

Dzięki zaangażowaniu 10-letniej Marty oraz jej rodziny już wkrótce Iza, podopieczna Fundacji Mam Marzenie, spełni swoje największe marzenie i wyjedzie do Disneylandu.

– Postawa Marty tak bardzo wzruszyła i zaskoczyła naszą fundację, że na pamiątkę tego wydarzenia od 2017 roku chcemy wyruszyć z akcją „Komunia Spełnionych Marzeń”, poprzez którą będziemy zarażać inne dzieci i ich najbliższych postawą dziewczynki. Mamy nadzieję, że przekonamy do tej idei więcej dzieci, przez co spełnimy jeszcze więcej marzeń – mówi Marcin Czerwiński, wolontariusz krakowskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.

Kilka dni temu dziewczynki spotkały się i wręczyły sobie ręcznie zrobione przez siebie prezenty oraz rozmawiały o swojej ulubionej postaci z bajek – kucyku Pony.

Fundacja Mam Marzenie istnieje już ponad 12 lat. Marzenia podopiecznych fundacji udaje się spełnić dzięki pracy wolontariuszy oraz zaangażowaniu życzliwych osób. Takich jak 10-letnia Marta, która pomogła w spełnieniu marzenia Izy. Obecnie liczba spełnionych marzeń przekroczyła 6 500! Jednak wiele marzeń nadal czeka na spełnienie. Na stronie internetowej www.MamMarzenie.org, można znaleźć wszystkie informacje o spełnionych i oczekujących na spełnienie marzeniach oraz w jaki sposób można wspomóc działalność fundacji.