Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-12-16 15:26:35 przez system

Żywa szopka na brzeskim Rynku

Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka zaprasza w niedzielę 18 grudnia do odwiedzenia bożonarodzeniowej szopki. W godzinach 8.00 do 18.00 obok szopki, w bezpiecznych boksach, znajdą się zwierzątka, które co roku stanowią wielką atrakcję, szczególnie dla najmłodszych.

W niedzielę już od rana po rynku spacerować będzie Święty Mikołaj, który obdarowywać będzie dzieci słodyczami. Każdy, kto przyjdzie będzie mógł zabrać sianko na wigilijny stół. Około godziny 11.30 rynek odwiedzi proboszcz parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła, ksiądz prałat Józef Drabik, towarzyszyć mu będą dzieci. Wśród zwierzątek, jakie będzie można zobaczyć znajdą się alpaka, osiołek, kucyk, mini-krówki i kózki, każdego roku boksy ze zwierzętami są oblegane przez dzieci. Zwierzęta zostaną przywiezione z cyrku Safari.

Atrakcyjnie wygląda sama szopka, zbudowana z surowego drewna, oświetlona i ozdobiona jedliną przyciąga wzrok przechodniów. Podobnie jak od kilku lat, szopkę bezinteresownie postawili Andrzej Grzelak i Jerzy Rybicki oraz druhowie z brzeskiej OSP.