Kategoria: Region
Opublikowano: 2021-12-20 21:06:30 przez eb

Żywa szopka w krakowskim ZOO

W ubiegłym roku zainteresowanie żywą szopką w krakowskim zoo było ogromne. Akcja odbędzie się także w tym roku: od 25 do 27 grudnia, w godzinach od 12.00 do 14.00.

Razem ze Świętą Rodziną czekać będą kozy waliserskie, osiołek i wszystkie pozostałe zwierzęta minizoo, gdzie żywa szopka będzie umiejscowiona. Czeka powiększone stado alpak, lamy, kozy karłowate, owce, kucyki, wikunia i mundżaki chińskie. Można też podglądać silki gołoszyjki, perliczki, feniksy i bażanty eliota. W minizoo będzie czekać przygotowana marchewka, którą nakarmimy zwierzęta.

Wyjątkową atmosferę świąt pomogą stworzyć udekorowane choinki i kolędy, których będzie można posłuchać, a kto będzie miał ochotę – nawet zaśpiewać.

Oprócz żywej szopki w czasie świąt na terenie zoo zobaczymy jedną z 33 szopek krakowskich eksponowanych w przestrzeni miejskiej w ramach projektu Wokół Szopki. Koniecznie trzeba zajrzeć zatem do żyrafiarni, gdzie znajduje się ta piękna, barwna, kunsztowna tradycyjna krakowska szopka. W zoo będzie ją można oglądać do końca stycznia.

Do krakowskiego zoo dojedziemy miejską komunikacją. Autobus linii 134 będzie kursować bez ograniczeń.