Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-12-15 15:32:06 przez system

Żywe renifery na myślenickim rynku

W niedzielę 18 grudnia od godz. 11.30 na myślenickim rynku Urząd Miasta i Gminy organizuje Piknik Bożonarodzeniowy.

W świąteczny klimat wprowadzą uczestników prawdziwe żywe renifery wraz z osobą Świętego Mikołaja, a w trakcie pikniku trwać będzie kiermasz potraw świątecznych, przygotowanych przez Koła Gospodyń z gminy Myślenice.

Myślenicki rynek wypełnią świątecznie przystrojone stragany, a wystawcy zjawią się z nietypowym asortymentem. Zapach korzennych pierniczków, grzane wino, świecidełka, rękodzieło, smaczne wypieki i oryginalne pomysły na prezenty zaproponowane przez Koła Gospodyń to tylko nieliczne z atrakcji jakie będą czekały na odwiedzających.

Oprócz odwiedzin Świętego Mikołaja w jego zagrodzie z żywymi reniferami w godzinach od 12 do 15 skosztować będzie można między innymi barszczu z uszkami, zupy grzybowej, koreczków śledziowych, kwaśnicy na boczku, chleba ze smalcem, smażonego karpia i wielu innych okazjonalnych potraw. Podczas kiermaszu będzie możliwość zakupienia między innymi zakwasu na żur, śledzie, ciasta, pierogi, różnego rodzaju ryby czy klimatyczne ozdoby.

W jarmarku weźmie udział jedenaście kół gospodyń z terenu Miasta i Gminy Myślenice, a oprócz kiermaszu i zagrody Świętego Mikołaja z żywymi reniferami przewidziano wiele innych atrakcji i animacji dla najmłodszych. W ramach warsztatów dzieci będą robić najdłuższy świąteczny łańcuch, malować świąteczne figurki oraz robić świąteczne wyklejanki.