Opublikowano: 2022-11-22 01:29:20 przez KacperGlod

BKS wiceliderem! Piłkarze zakończyli rundę jesienną zwycięstwem

Dobrą rundę BKS Bochnia potwierdził w meczu z Zalesianką Zalesie. Drużyna Wojciecha Tajdusia pokonała zespół z Zalesia i przypieczętowała pozycję wicelidera na koniec rundy jesiennej.

Runda jesienna w wykonaniu piłkarzy Bocheńskiego Klubu Sportowego zakończyła się dobrze. Po 15 rozegranych grach, BKS z 35 punktami na koncie plasuje się na pozycji wicelidera grupy małopolskiej wschodniej V ligi piłkarskiej. Do lidera dywizji, zespołu Watry Białka Tatrzańska, bochnianie tracą jedynie 3 punkty. W obecnej kampanii piłkarzom Bocheńskiego udało się wygrywać 11 razy. Dwukrotnie przytrafił się remis, zespół poniósł też 2 porażki. Oba te potknięcia drużyna Wojciecha Tajdusia zaliczyła w sierpniu, na początku rozgrywek. Od tamtej pory Ekipa z Solnego Grodu pozostaje w lidze niepokonana, osiągając bardzo korzystne wyniki w drodze do walki o awans. Przypomnijmy, premiowane do awansu są zespoły z dwóch pierwszych miejsc zestawienia. Jesteśmy jednak jeszcze na półmetku rozgrywek i wszystko rozstrzygnie się na wiosnę.

W połowie listopada rundę zwieńczyło starcie BKS Bochnia z Zalesianką Zalesie. W meczu przy Parkowej faworytem zdecydowanie była drużyna z Bochni, która walczyła o utrzymanie pozycji w czołówce tabeli. Mecz ten wygrali, choć nie zaczął się on pomyślnie dla zespołu gospodarzy. Wynik otworzyła drużyna Zalesianki, a niedługo później po faulu na Kacprze Musiale, wynik wyrównał z karnego bardzo skuteczny w tej rundzie Bartosz Tokarczyk. Na prowadzenie drużynę BKS wyprowadził Patryk Nowak, natomiast w drugiej połowie ostateczny rezultat spotkania ustalił kolumbijski skrzydłowy, Santiago Casallas. Drużyna Bocheńskiego rozważnie utrzymała wynik już do końca spotkania. Po ostatnim gwizdku sędziego piłkarze wraz ze sztabem trenerskim cieszyli się na murawie z utrzymanej pozycji wicelidera za sprawą zwycięstwa 3:1.

BKS Bochnia - Zalesianka Zalesie 3:1 (2:1)

Skład BKS: Cierniak - Grzyb, Jan Mazur, Krzysztof Mazur, Bukowiec, Skocz, Łyduch (C), Musiał, Tokarczyk, Casallas, Nowak

Bramki: Bartosz Tokarczyk, Patryk Nowak, Santiago Casallas