Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-10-17 13:55:23 przez system

Bocheńscy szczypiorniści liderem rozgrywek

W sobotę 15 października drugoligowi szczypiorniści MOSiR Bochnia gościli w Hali Widowiskowo-Sportowej zespół Przeworska, który pokonali różnicą aż 11 bramek. W tej chwili bochnianie prowadzą w tabeli rozgrywek. Było to już czwarta kolejka rundy jesiennej i czwarta zwycięska

Bochnianie rozpoczęli to spotkanie w bardzo przeciętnym stylu i dopiero w 12-ej minucie po rzucie Mateusza Bujaka wyszli na prowadzenie 7:6. Od tego momentu przeciwnik nie zdołał ich dogonić, ale walczył ambitnie i pod koniec pierwszej połowy doprowadził do wyniku 13:11.

Na drugą część spotkania gospodarze wyszli bardziej skoncentrowani, czego efektem było zdobycie dwunastu bramek przy stracie tylko trzech. W kolejnych minutach do protokołu wpisywane były kolejne celne rzuty zawodników, którzy nie mieli okazji grać w poprzednich meczach. - Wynik nie odzwierciedla naszej złej gry w pierwszej połowie, ale potwierdza iż nasza drużyna ma ogromne możliwości - mówi trener bochnian Marcin Bożek. - Kluczem do wygrania kolejnych spotkań na pewno musi być nasza lepsza koncentracja i zdecydowana poprawa skuteczności rzutowej.-

MOSiR Bochnia - SPR Orzeł Przeworsk 34:23 (13:11)

Bochnię reprezentowali i bramki dla naszego miasta zdobyli: Tomasz Węgrzyn, Maciej Imiołek 3, Tomasz Orzechowski 2, Adrian Najuch 7, Jakub Jewiarz 1, Filip Pach 2, Hubert Pamuła 1, Mateusz Bujak 5, Sławomir Karwowski 5, Marcin Janas 2, Łukasz Urbanowicz 1, Adam Janus 4, Mateusz Rogóż 1, Tymoteusz Dobrzański, Mateusz Zubik, Krzysztof Serwatka.

Kierownikiem bocheńskiego zespołu jest Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Wyniki pozostałych meczy w czwartej kolejce gr. 4:
MKS Padwa Zamość - SPR Wisła Sandomierz 26:28 (13:13)
SPR Grunwald Ruda Śląska - MKKS Gloria Katowice 34;33 (16;11)
Krakowiak Szkoła Gortata Kraków - KS Viret CMC Zawiercie 29:31 (13;17)
MUKS Siódemka Mysłowice - Azoty II Puławy 24;14 (10:7)
KU AZS UJK Kielce i AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - w tej kolejce vacat

    • W najbliższy weekend (22 października) staniemy przed prawdziwym sprawdzianem, gdyż w meczu wyjazdowym zagramy z KS Viret CMC Zawierciem, również spadkowiczem z I ligi, który jako priorytet obrał sobie powrót do niej* - mówi trener drużyny MOSiR Bochnia M. Bożek.