Kategoria: Sport
Opublikowano: 2023-04-21 23:02:28 przez KacperGlod

Bocheński odpadł z Bodzanowem. Niespodziewana porażka BKS

Zaskoczeniem okazał się mecz 1/8 finału Małopolskiego Pucharu Polski. Ekipa BKS Bochnia odpadła z rozgrywek sensacyjnie przegrywając z Błękitnymi Bodzanów.

Bocheński po pokonaniu Błyskawicy Proszówki w finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bochnia, przystąpił do gry w pucharowych rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim. Na drodze Bocheńskiego stanęła ekipa Błękitnych z Bodzanowa, która występuje na co dzień w wielickiej okręgówce. Spotkanie rozegrane na stadionie Błękitnych nie potoczyło się po myśli bochnian.

Od 30. minuty spotkania Bocheński przegrywał 1:0. W drugiej połowie bochnianie zdołali nieco poprawić swoją grę, choć i tak ekipa Wojciecha Tajdusia nie tworzyła zbyt wielu akcji. Jedną z takich do szczęśliwego finału doprowadził Mirosław Tabor, który z trudnej pozycji, blisko linii końcowej, zdecydował się uderzyć centro strzałem w stronę bramki przeciwników. Napastnik Bocheńskiego wykorzystał tę sytuację i zdołał tym samym doprowadzić do wyrównania. Wynik remisowy nie zmieniał się aż do końcówki spotkania, kiedy na 5 minut przed końcem Błękitni wykorzystali błąd jednego z obrońców BKS i wyprowadzili swoją drużynę ponownie na prowadzenie. Gospodarze utrzymali wynik do samego końca, notując tym samym niespodziewane zwycięstwo nad liderem V ligi i osiągając awans do fazy ćwierćfinałowej.

Po odpadnięciu z Pucharu, Bocheńskiemu pozostała już tylko walka w lidze. A tu zdecydowanie jest o co walczyć, bo piłkarze pod wodzą Wojciecha Tajdusia obejmują 2. pozycję w tabeli, premiowaną awansem, czując jednocześnie na plecach oddech Sokoła Słopnice, mającego jedynie punkt mniej niż BKS. W najbliższą sobotę piłkarze z Bochni zagrają na wyjeździe z lokalną Tuchovią Tuchów.

Błękitni Bodzanów - BKS Bochnia 2:1 (1:0)

Bramki: 31' Mateusz Flak, 86' Kamil Klęk - 63' Tabor

Skład BKS: Baka - Bukowiec, K. Mazur, Kieroński, Majcher, Łyduch (C), Tokarczyk, F. Nowak (72' Musiał), Skocz, Tabor, Ochlust

Skład Bodzanów: Machlowski - Stachura, Flak, Urbaniec, Zimny, Maruszak (70' Lebiest), Chryczyk, Kozieł (77' Sendecki), Żerdecki, Klęk, Szatan

Fot. Krzysztof Flesz | BKS Bochnia