Kategoria: Sport
Opublikowano: 2022-02-25 02:21:21 przez KacperGlod

BSF: Kolejne zwycięstwo, baraże zapewnione

BSF ABJ Bochnia po raz 16 z rzędu pokonał rywala ligowego. Tym razem w Siemianowicach Śląskich zawodnicy z Bochni zdołali zwyciężyć 2:3 i choć łatwo nie było, to zespół Klaudiusza Hirscha zdobywając kolejne 3 punkty znacznie przybliżył się do Futsalowej Ekstraklasy, zapewniając sobie baraże.

Przed spotkaniem nastąpiła zmiana trenera drużyny Silesia Box. Nowym szkoleniowcem zespołu z Siemianowic Śląskich został Mirosław Miozga. Trener stanął przed trudnym zadaniem utrzymania klubu w lidze, a na odmianę stylu gry drużyny miał zaledwie kilka dni. Mimo to udało mu się wdrożyć znacznie wyższy poziom prezentowany na parkiecie. BSF rozpoczął spotkanie od zmasowanego ataku. Wielokrotne ataki zespołu bronione były jednak przez bramkarza Siemianowic. Ofensywny styl nie przyniósł jednak zamierzonego skutku i niedługo później gra się zrównoważyła. Parę akcji miała również Silesia Box, jednak Krystian Jaszczyński dzielnie odpierał ataki rywali. Ostatecznie połowę udało się zakończyć prowadzeniem gości, gdyż w pewnym momencie Minor Cabalceta wykorzystał zamieszanie w szeregach rywali i pewnie pokonał bramkarza śląskiej drużyny.

Druga część meczu rozpoczęła się korzystniej dla Silesii, gdyż niedługo po rozpoczęciu połowy gola wyrównującego zdobył Maksym Kravets. Chwilę potem Arkadiusz Budzyn przywrócił prowadzenie bochnianom. BSF poszedł tym samym za ciosem i w jednej z kolejnych kontr Diakite pewnie wykorzystał piłkę zagraną przez Wędzonego, zdobywając trzecią bramkę dla gości. Silesia w końcówce próbowała zrobić wszystko, by dogonić rywali z Bochni, udało im się nawet strzelić bramkę kontaktową. Nie ustawali oni w atakach, walcząc do samego końca, mieli ku temu okazję w ostatnich sekundach meczu, kiedy piłka trafiłą w słupek BSF ABJ. Silesia nie zdołała jednak wyrównać stanu meczu i tak też spotkanie zakończyło się zwycięstwem BSF Bochnia 2:3.

Spotkanie skwitowane triumfem BSF zapewniło drużynie z Bochni baraże w walce o Ekstraklasę. Jednak wszystko wskazuje na to, że BSF zdoła awansować do najwyżej klasy rozgrywkowej w Polsce bezpośrednio. Do końca sezonu pozostało jeszcze 6 kolejek, a drużyna z Bochni do pewnego awansu potrzebuje już tylko 2 zwycięstw. Kolejna okazja do wygrania meczu będzie już 5 marca o godz. 19:00, kiedy to BSF podejmie GKS Futsal Tychy.

Skrót tego spotkania dostępny jest do obejrzenia tutaj.

Silesia Box Siemianowice Śląskie - BSF ABJ Bochnia 2-3 (0-1)
Bramki: Kravets, Kmiecik (karny) - Cabalceta, Budzyn, Diakite.
Skład BSF: Jaszczyński - Budzyn, Cabalceta, Tijerino, Wędzony - Łękawa, Przybył, Musiał, Diakite, Matlęga.

Fot. YT: FC 2016 Siemianowice Śląskie