Kategoria: Sport
Opublikowano: 2023-02-08 12:24:53 przez KacperGlod

BSF z kolejnym awansem w Pucharze! Teraz zagrają z Piastem Gliwice

BSF ABJ Bochnia pokonał na wyjeździe drużynę Nexx Goczałkowice i tym samym zapewnił sobie awans do 1/8 finału Pucharu Polski. Mecz obfitował w wielkie emocje do samego końca spotkania.

Z wielkimi emocjami wiązało się spotkanie 1/16 finału rozegrane w Pszczynie. Dla miejscowych fanów mecz stał się sportowym świętem, trybuny wypełnione były aż po brzegi. W związku ze spotkaniem zorganizowano także zbiórkę na leczenie chorej, walczącej o wzrok dziewczynki. Wydarzeniu towarzyszyła niezwykła oprawa, przygotowano specjalną grę świateł, a piłkarzom towarzyszyła dziecięca eskorta złożona z adeptów szkołki pszczyńskiej Iskry.

BSF mierzył się tego dnia z drużyną Nexx Goczałkowice - amatorskim zespołem, który na co dzień nie występuje w rozgrywkach futsalowych. Drużyna zbudowana została z graczy, którzy grają w klasyczną piłkę na trawie. Zespół pokonał w poprzednich fazach rywali pierwszo oraz drugoligowych, sprawiając tym samym niemałą niespodziankę.

Niemniej ciekawie względem meczowej oprawy było na parkiecie, choć prawdziwy horror rozegrał się w drugiej części spotkania. Do przerwy goście z Bochni prowadzili 1:2, choć warto odnotować, że wynik spotkania otworzyła drużyna z Goczałkowic, zdobywając bramkę na początku meczu. Po strzeleniu przez bochnian kilku bramek, dających wydawałoby się, że bezpieczną przewagę przy prowadzeniu 1:6, gracze z Goczałkowic nie zamierzali się poddawać. Ekipa Nexx w ciągu minuty zdołała zdobyć cztery bramki, zbliżając się bardzo blisko do zespołu bochnian. Na hali panowała eksplozja radości i dopingu dla miejscowej drużyny, która motywowała ich do strzelania kolejnych bramek i odrabiania wyniku. Gospodarze byli już nawet o krok od wyrównania. Parę minut później bochnianie zdołali jednak zdobyć kolejne 2 bramki, odnawiając przewagę.

Nexx Goczałkowice - BSF ABJ Bochnia 5:8 (1:2)
Bramki: Arkadiusz Budzyn x2, Minor Cabalceta x2, Wojciech Przybył x2, Piotr Matras, Andrzej Musiał

Spotkanie transmitowane było także w sieci, wraz ze studiem i wywiadami. Zapis meczu obejrzeć można klikając TUTAJ!

BSF zwyciężył w tym meczu 5:8, choć z pewnością nie była to dla ekipy Klaudiusza Hirscha łatwa przeprawa. W fazie 1/8 finału piłkarze Bocheńskiego Stowarzyszenia Futsalu podejmą mistrza Polski, ekipę Piasta Gliwice, którą to zdołali wylosować.

Pary 1/8 finału prezentują się następująco:

- grupa północna:
Futsal Świecie - We-Met Kamienica Królewska
Jagiellonia Białystok - GI Malepszy Leszno
Futsal Szczecin - Red Dragons Pniewy
AZS UW Darkomp Wilanów - Constract Lubawa

- grupa południowa:
Caffaro Global System Kazimierza Wielka - Eurobus Przemyśl
Dreman Futsal Opole Komprachcice - Rekord Bielsko-Biała
WKS Sląsk Futsal Wrocław - GKS Futsal Tychy
Piast Gliwice - BSF ABJ Powiat Bochnia

/media/user/images/upload/Luty/Luty 2023/BSFPiast.jpg