Kategoria: Sport
Opublikowano: 2022-01-26 01:48:04 przez KacperGlod

Futsal: BSF podtrzymuje zwycięską passę

Futsalowy zespół BSF ABJ Bochnia pokonał na wyjeździe Come One Kobierzyce w meczu 13 kolejki I ligi południowej powiększając tym samym zwycięską serię kompletu ligowych triumfów. BSF zdołał w tym spotkaniu wygrać pomimo poważnych osłabień w składzie.

BSF przystąpił do tego spotkania w okrojonym składzie, z widocznymi osłabieniami w kadrze. W składzie meczowym zabrakło m.in. Krystiana Burzeja, Minora Cabalcety i Arkadiusza Budzyna. Za to na ławkę trenerską powrócił Rafał Czaja. Drużyna z Kobierzyc choć zdecydowanie niżej notowana i gorzej radząca sobie w sezonie niż ekipa z Bochni, postawiła widoczny opór bocheńskiej drużynie.

Chociaż to gospodarze od początku spotkania częściej utrzymywali się przy piłce, premierową bramkę w spotkaniu zdobył zespół BSF. Adam Wędzony po rozbudowanej akcji, minął bramkarza, a następnie pewnie skierował piłkę do siatki przeciwników w hali w Kobierzycach. Niedługo później odpowiedzieli rywale bochnian, którzy uzyskując przewagę posiadania piłki oraz konstruując składną akcję, zdobyli bramkę wyrównującą. Dosłownie chwilę później z kontrą ruszył BSF. Po szybkim rozegraniu piłki przez Diakate oraz Matrasa, piłka trafiła do Tijerino, który pewnym strzałem pokonał bramkarza Kobierzyc i wyprowadził BSF ABJ na ponowne prowadzenie. Przed przerwą dogodną sytuację strzelecką miał jeszcze Łękawa, jednakże w tym przypadku spudłował. Tak też do szatni po zakończeniu pierwszej połowy, zwycięsko schodzili bochnianie.

Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla drużyny gości. Zawodnik BSF, Moustapha Diakite wykonał skuteczną dobitkę po obronie przez bramkarza strzału Przybyła. Bramka na 1:3 pozwoliła zwiększyć przewagę BSF, jednak gospodarze nie odpuszczali. Chwilę później Come On wywalczył rzut karny, który pewnie zdołał wykorzystać. Następnie po pięknej akcji zawodnicy z Kobierzyc zdołali strzelić na 3:3 i wyrównać stan spotkania. Od tego moment BSF postawił wszystko na ofensywną szalę i tak też po serii ataków udało się zdobyć kolejne bramki. Na 3:4 po kontrze gola zdobył Matras, a kilka minut później Wędzony po minięciu dryblingiem trzech graczy, zagrał do Łękawy, a ten zdobył bramkę ustanawiającą wynik na 3:5. Takim też rezultatem zakończyło się to spotkanie i choć BSF nie może zaliczyć tego spotkania do najłatwiejszych, to fakty są takie, że bochnianie dopisują do dorobku punktowego kolejne zwycięstwo dające 3 punkty.

Dzięki wygranej BSF powiększa swoją serię ligowych zwycięstw, która wynosi już 13 kolejnych wygranych meczów. Drużyna z Bochni pewnie utrzymuje się na pozycji lidera ligowego posiadając aż 39 punktów. Następny mecz rozegrany zostanie w Bochni, już w sobotę 29.01 o godz. 17:00 na Hali Widowiskowo - Sportowej, BSF zagra z Sośnicą Gliwice.

Come One Kobierzyce - BSF ABJ Bochnia 3-5 (1-2)

Bramki dla BSF: Wędozny, Tijenioro, Matras, Łękawa, Diakite.
BSF ABJ: Jaszczyński - Wędzony, Matras, Łękawa, Musiał - Diakitem Przybył, Tijeniro.