Kategoria: Sport
Opublikowano: 2022-08-21 14:57:18 przez KacperGlod

Piłkarskie święto przy Parkowej - BKS pokonał Oldbojów

W środę odbył się mecz III rundy okręgowego Pucharu Polski w Bochni. W spotkaniu przy Parkowej 3 Oldboje BKS Bochnia zmierzyły się z pierwszą drużyną Bocheńskiego. Mecz zakończył się wygraną pierwszej drużyny 1:7.

Mecz poprzedziła minuta ciszy upamiętniająca wybitnych byłych zawodników Bocheńskiego Klubu Sportowego śp. Władysława Dygutowicza i śp. Wiesława Żabczyńskiego, którzy odeszli w sierpniu. Spotkanie dosyć szybko rozpoczęło się od zmasowanych ataków drużyny Wojciecha Tajdusia. Na skutki nie trzeba było czekać długo, gdyż wynik otworzył Kacper Musiał. Niedługo później swoją premierową bramkę w barwach BKS zdobył Bartosz Tokarczyk, który dołączył do ekipy z Solnego Grodu z Tarnovii. Na 3:0 wynik podwyższył Marcin Ochlust pewnie wykonując karnego. Sensacyjna akcja miała miejsce kilka minut później, kiedy to zawodnik Oldbojów, Marcin Imiołek, wykorzystał błąd obrony, przedarł się w pole karne bochnian i zdobył jedyną bramkę dla gospodarzy w tym spotkaniu. Jeszcze przed przerwą dublet ustrzelił Tokarczyk, ustalając wynik po 45 minutach gry na 1:4.

W przerwie trener Wojciech Tajduś zdecydował się na przeprowadzenie czterech zmian. W krótkim czasie po rozpoczęci drugiej części gry gola na 1:5 trafił Daniel Bukowiec. Również był to dla niego pierwszy gol po powrocie do Bochni, ale także nie ostatni w tym meczu. Na 1:6 strzelił uzdolniony Artur Majcher, a o ostatecznym wyniku meczu zadecydował gol Bukowca na 1:7. BKS miał w końcówce jeszcze kilka okazji, jednak gospodarze skutecznie się bronili. Po ostatnim gwizdku na trybunach, które zgromadziły tego dnia liczne grono fanów, rozległy się gromkie brawa dla zawodników obu drużyn, a w szczególności Oldbojów, którzy w pocie czoła walczyli o jak najlepszy rezultat, odpierając kolejne to ataki BKS.

W zespole oldbojów zagrało wielu zasłużonych dla bocheńskiej piłki zawodników. Byli to między innymi Daniel i Szczepan Goryczko, Marcin Imiołek, Michał Ruchałowski, Kamil Rynduch czy Marcin Krokosz. Najstarszym graczem meczu był Jan Panna, 65-letni bramkarz, który popisał się w spotkaniu kilkoma świetnymi interwencjami.

BKS Oldboys - BKS Bochnia 1:7 (1:4)

Skład Oldboys: Jan Panna - Marcin Imiołek, Daniel Goryczko, Michał Dziuba, Michał Ruchałowski, Tadeusz Nizioł, Szczepan Goryczko, Mariusz Jacak, Mateusz Kaczmarczyk, Kamil Rynduch, Jakub Kleszcz
Ławka Oldboys: Jarosław Strach, Łukasz Grabarz, Marcin Krokosz, Krzysztof Kita, Leszek Fielek

Skład BKS: Kamil Baka - Jan Mazur, Bartłomiej Chlebek, Daniel Bukowiec, Krystian Lewicki, Dawid Grzyb, Dominik Juszczak, Bartosz Tokarczyk, Klaudiusz Pach, Kacper Musiał, Marcin Ochlust
Ławka BKS: Krzysztof Mazur, Artur Majcher, Santiago Casallas, Dawid Pilch, Tomasz Popiołek

Tak mecz skomentował trener BKS Wojciech Tajduś:
"Cieszymy się, że mieliśmy dzisiaj możliwość zagrania z oldobjami. Szacunek dla nich, bo bardzo fajnie się złożyło, że taki mecz miał miejsce. Rzadko kiedy się zdarza, by taki mecz pierwszej drużyny z oldbojami był meczem o stawkę, ale zawodnicy stworzyli dzisiaj fajne widowisko, kibice dopisali, żywo reagowali na to co działo się na boisku."