Opublikowano: 2022-12-14 00:26:07 przez KacperGlod

Ręczni MOSiR Bochnia na zakończenie rundy przegrali z Górnikiem Zabrze

Piłkarze ręczni MOSiR Bochnia stoczyli trudny bój w meczu II ligi mężczyzn. Bocheńscy szczypiorniści przegrali z zespołem Górnika Zabrze wynikiem 36:27.

Szczypiorniści MOSiR Bochnia w meczu z drużyną z Zabrza przeważali w pierwszej części meczu. Do przerwy bochnianie prowadzili nad rywalem jednym punktem. W drugiej części spotkania gracze z Bochni pogubili się jednak nieco, co pozwoliło wyjść na prowadzenie zawodnikom z Zabrze. Zabrzanie w niedługim czasie powiększyli swoją przewagę, zdobywając ostatecznie w całym meczu 36 punktów i wygrywając spotkanie 9-punktową przewagą. To pozwoliło szczypiornistom Górnika powiększyć swoją przewagę na pozycji wicelidera.

Dobrze i skutecznie graliśmy w pierwszej połowie meczu, w drugiej i skuteczność rzutowa i decyzje, wybory taktyczne w ataku i obronie nie były dobre, co pozwoliło gospodarzom przejąć incjatywę na boisku i zdobyć punkty – mówi Ryszard Tabor, trener bochnian.

Niedzielny mecz był ostatnim spotkanie tej rundy dla zawodników Ryszarda Tabora. Bochnianie, po pierwszej serii rozgrywek, obejmują 7 lokatę w ligowej tabeli. Gracze z solnego miasta zwyciężyli w 6 meczach, również sześć spotkań przegrali.

Relacja wideo z meczu odbyła się w serwisie YouTube:

11.12.2022
II liga piłki ręcznej mężczyzn, kolejka 13 (ostatnia w I rundzie)

SPR Górnik Zabrze – MOSiR Bochnia 36:27 (15:16)

Skład i bramki MOSiR Bochnia: Piotr Kalinka 10, Bartosz Szpisak 7, Marcel Makuch 3, Bartosz Batko 2, Kamil Mrozik 2, Meteusz Szewczyk 2, Michał Rogusz 1, Kacper Kluz, Łukasz Kruk, Bartłomiej Jonak oraz Karol Kasprzyk, Dominik Norek, Hubert Pamuła.
Trener Ryszard Tabor, kierownik drużyny Maciej Haber, trener odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Skład i bramki gospodarzy: Jakub Szabat 9, Adrian Trójniak 8, Dariusz Maćkowiak 5, Maksymilian Surdyk 5, Wojciech Mrozek 3, Oskar Mostowik 2, Jakub Żaczek 2, Michał Czapla 1, Łukasz Kamiński 1, Bartosz Gogola, Antoni Mrozek, Mateusz Szendzielorz, Jakub Wilk, Grzegorz Wlezień.