Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2017-10-11 06:36:15 przez system

6 powodów dla których warto uczyć się języka angielskiego

Kiedy miałeś ostatnio styczność z językiem angielskim? Zapewne w szkole lub na uczelni. Nauka języków w placówkach edukacyjnych nie należy do przyjemnych, a nawet jeśli ktoś się do nauki przykłada, to bardzo szybko zapomina nabytą wiedzę.

Jednak obranie odpowiedniego sposobu nauki, sprawia, że jest ona przyjemna i efektywna. Nauka języka obcego , to swego rodzaju forma aktywności. Świetnie rozwija, przydaje się w życiu oraz może stać się nowym hobby. Zobacz, dlaczego warto uczyć się języka angielskiego i jak wiele masz możliwości mówiąc płynnie w obcym języku.

1. Szybciej znajdziesz pracę

Umiejętność posługiwania się językiem angielskim, przydaje się nie tylko za granicą, ale również w Polsce. Coraz więcej miejsc pracy, wymaga znajomości przynajmniej jednego dodatkowego języka obcego, ponieważ znajomość jedynie swojego ojczystego języka, już nie wystarcza. Jeśli potrafisz mówić po angielsku, to czeka Cię znacznie ciekawsza przyszłość w pracy oraz mnogość ofert pod tym względem.

2. Przyda się w życiu codziennym

Swobodne posługiwanie się językiem angielskim, pomoże również w życiu codziennym. Jest to szczególnie przydatne jeśli przebywasz poza granicami polski. Co więcej, angielski przydaje się nie tylko w Wielkiej Brytanii czy USA, ale również w innych krajach. Angielski jest bardzo popularnym językiem. Dlatego, będąc na wakacjach w kraju, którego ojczystym językiem nie jest angielski, z pewnością znajdziesz kogoś, z kim się w tym języku dogadasz.

3. Zmniejszasz ryzyko zachorowania na Alzheimera

Dużo ludzi obawia się, że kiedy się zestarzeją, to dosięgnie ich demencja. Większe obawy w tym kierunku, mają szczególnie osoby, które posiadają członka rodziny z taką chorobą. Doskonałym sposobem na zmniejszenie ryzyka zachorowania, jest nauka języków obcych. Osoby, które posługują się jednym językiem, chorują na Alzheimera o 5 lat wcześniej niż Ci, którzy władają przynajmniej dwoma językami.

4. Poprawiasz swoją pamięć

Według profesjonalistów z <https://angloville.pl/na-malcie/>, nauka języków obcych świetnie wpływa na pamięć. Dzięki systematycznej nauce, nie tylko zapamiętujesz nowe rzeczy, ale również ćwiczysz swoją pamięć. Dzięki temu, w przyszłości lepiej przyswoisz wiedzę. Nie ważne ile masz lat, efekty i tak będą widoczne.

5. Będziesz w stanie wykonywać kilka rzeczy jednocześnie

Nauka języka, ćwiczy nie tylko zapamiętywanie, ale również rozwija podzielność uwagi. Według badań Golda Briana, osoby posługujące się więcej niż jednym językiem, lepiej radzą sobie z multitaskingiem, niż osoby jednojęzyczne.

6. Poprawa koncentracji

Nauka oraz umiejętność posługiwania się językiem obcym, pomaga w codziennych czynnościach. Osoby znające więcej niż jeden języka obcy, znacznie lepiej się koncentrują na zadaniach, niż osoby znające tylko język ojczysty. Doskonałym ćwiczeniem dla koncentracji oraz poprawą jej, jest praca w środowisku międzynarodowym. Mózg jest wtedy zmuszony do ciągłej pracy i skoncentrowany na tym, którego języka ma użyć.