Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2016-10-04 18:25:55 przez system

Co 4 Polak sięga po pożyczkę

Nieoczekiwane wydatki najczęściej pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie - zwykle, gdy do wypłaty daleko, a portfel świeci pustkami. Nic więc dziwnego, że już co czwarty Polak sięga po pożyczkę. Wśród pożyczkodawców najchętniej wybierane są firmy pozabankowe.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Gemius w 2014 roku, po pożyczkę internetową sięgał już co dziesiąty Polak. Wzrost zainteresowania rynkiem pożyczek pozabankowych oraz uregulowaniem prawnym kwestii związanych z opłatami, szybkie chwilówki cieszą się coraz większą popularnością.

Minimum formalności to szansa na szybką gotówkę

Każdą szybką pożyczkę w rankingu Sowy Finansowej wyróżnia minimum formalności. To zaś oznacza łatwiejszy i sprawniejszy dostęp do gotówki. Nie trzeba czekać na decyzję kredytową kilka godzin, ponieważ pieniądze pojawiają się na wskazanym rachunku bankowym w ciągu kilkunastu minut. Co więcej, o pożyczkę można ubiegać się nie tylko w dni powszednie - jak w przypadku kredytów - ale również w soboty i niedziele.

Warto przy tym podkreślić, że pożyczki są dostępne niemal dla każdego. O środki pieniężne może ubiegać się osoba, która:

  • spełnia kryterium wiekowe - ma minimum 18-22 lata i nie więcej niż 70-80 lat,

  • jest obywatelem Polski,

  • posiada konto osobiste w jednym z działających w Polsce banków,

  • uzyskuje stały dochód - nie musi to być jednak umowa o pracę, ponieważ akceptowane są również umowy zlecenie czy -
    umowy o dzieło.Możliwość skorzystania z pożyczek za 0 zł

O popularności pożyczek oferowanych w firmach pozabankowych decyduje również atrakcyjność proponowanych produktów. Na szczególną uwagę zasługują darmowe pożyczki na Sowie Finansowej dostępne w ofercie wielu pożyczkodawców. W praktyce oznacza to możliwość zaciągnięcia zobowiązana, oddając w terminie dokładnie taką kwotę, o jaką wnioskował klient.

*Przykład 1. Załóżmy, że chcesz zaciągnąć pożyczkę na kwotę 1000 zł w Vivus.pl na okres 20 dni. Po upływie terminu zawartego w umowie, zwracasz dokładnie 1000 zł. *

*Przykład 2. Załóżmy, że w SohoCredit.pl składasz wniosek o pożyczkę na kwotę 800 zł na 30 dni. Zgodnie z ustalonym terminem, na konto firmy pozabankowej wpłacasz 800 zł. *

Chociaż w darmowych pożyczkach nie ma ukrytego haczyka, pożyczkobiorca musi spełnić kilka wymagań. Zalicza się do nich m.in. spłatę zobowiązania w terminie oraz konieczność bycia nowym klientem (dane nie mogą widnieć w bazie konkretnej firmy pożyczkowej).

Pożyczaj z głową , by uniknąć kłopotów finansowych

Pożyczka to opcja będąca rozwiązaniem chwilowych problemów finansowych. Warto jednak pamiętać, by zobowiązania zaciągać rozsądnie, uwzględniając możliwości swojego domowego budżetu. Podchodząc do pożyczek w taki sposób, nigdy nie będą powodem spirali zadłużenia.