Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2019-08-14 11:05:39 przez Czas2012

Czy bukmacherzy popełniają błędy?

Bukmacherzy także popełniają błędy. Sprawdź, czego najczęściej one dotyczą i czy mogą przynieść korzyść graczom. Dowiedz się, czego w takich sytuacjach unikać.

Gracze, szczególnie początkujący, z pewnością popełniają różne błędy podczas gry u bukmachera. Nie przygotowują się, typują tylko mecze swojej ulubionej drużyny, albo stawiają cały zaplanowany budżet na jedno zdarzenie.

A co w przypadku gdy błąd popełni druga strona, czyli bukmacher? Okazuje się, że bukmacherzy też nie są nieomylni. Nic dziwnego: wystawienie zdarzenia i dobranie dla niego odpowiedniego kursu nie należy do zadań łatwych.

Sprawdźmy zatem, jakie błędy bukmacherzy popełniają najczęściej.

Źle dobrane kursy
To chyba najpopularniejszy i najłatwiejszy do popełnienia przez bukmachera błąd. Dobieranie kursu jest dość trudnym zadaniem i zajmują się tym specjalnie przeszkoleni ludzie. Jednak nie istnieje jeden schemat czy algorytm, który będzie idealny w każdym przypadku, np. w czasie ustalania wysokości kursu zdarzenia rozgrywanego „na żywo”.

Podczas wydarzenia sportowego może stać się coś nieprzewidzianego, jak np. kontuzja najlepszego zawodnika, co może sprawić, że przegra drużyna, która była faworytem. Przeszacowane lub wręcz przeciwnie, niedoszacowane kursy zdarzają się co jakiś czas, a całkowite wyeliminowanie tego błędu jest raczej niemożliwe.

Z takich sytuacji korzystają bardziej doświadczeni typerzy, którzy wiedzą, jak tych pomyłek szukać.

Literówki
Za tym, co widzimy my jako użytkownicy, stoją ludzie. To oni opisują zdarzenia i wystawiają kursy. Dlatego mogą zdarzyć się drobne pomyłki – źle wpisana cyfra, przesunięta kropka. Można powiedzieć, że to nieznaczne błędy, które można szybko naprawić. Ale co w przypadku, gdy jakiś gracz zdąży z takiej okazji skorzystać?

Weźmy przykład: bukmacher chce wystawić kurs w wysokości 1.20. Przez pomyłkę umieszcza te cyfry w niewłaściwy sposób i w ten sposób powstaje 12.0. Jeżeli użytkownik zauważy taki błąd, to w przypadku wygranej jego nagroda będzie wynosiła 10 razy więcej niż było to planowane przez bukmachera!

Jednak szukanie takich literówek nie jest dobrym pomysłem. W podobnym do wyżej opisanego przypadku prawdopodobnie bukmacher po prostu rozliczy kupon po kursie 1.0, czyli zwróci graczowi postawione pieniądze. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie przed takimi sytuacjami.

Zamiana kursów
To kolejny błąd wynikający po prostu z omyłkowego wpisania wartości. W tym przypadku nie chodzi o zmianę pozycji kropki, ale o odwrotne dodanie kursów. Oznacza to, że drużyna A dostaje kurs, który był przeznaczony dla drużyny B i odwrotnie.

Jeśli normalnie kurs na wygraną np. Realu Madryt wynosiłby 1.20, a dostanie on kurs przeciwnej, słabszej drużyny, np. 4.00, to jest to spora różnica.

Jednak i w tym przypadku nie warto polować na takie błędy bukmachera. Kursy szybko zostaną poprawione, a osoby, które zdążyły obstawić zakład z pierwotnymi wartościami, nic na tym nie zyskają. Kupon najprawdopodobniej zostanie rozliczony po kursie 1.0.

Przegrany, wygrany, przegrany…
To, co powinno być oczywistością, w przypadku zakładów bukmacherskich nie zawsze się nią okazuje. Po rozstrzygnięciu danego zdarzenia (np. sportowego) kupon gracza jest zazwyczaj albo wygrany, albo przegrany. Zakładając tę pierwszą opcję, użytkownik może wypłacić zdobyte pieniądze.

Jednak – jak się okazuje – i tutaj nie zawsze tak się dzieje. Niekiedy kupon, który był wygrany, może ostatecznie okazać się przegrany. Oczywiście zawsze warto sprawdzić, czy to była zwykła pomyłka czy może jednak kupon faktycznie jest trafiony i wygrana się należy.

Gracze popełniają sporo różnych błędów podczas obstawiania zakładów, ale bukmacherom też się one zdarzają. Podczas gry warto zwrócić uwagę, czy na pewno wszystkie dane na kuponie się zgadzają. Jeśli coś wydaje się bardzo dziwne i nietypowe, to czasami lepiej będzie odpuścić, bo bukmacherzy szybko odnajdą swoje pomyłki.

Przypominamy, że obstawiać mogą tylko osoby które ukończyły 18 lat. Od gry u bukmachera można się uzależnić! Zawieranie zakładów u bukmacherów, którym nie zostało wydane polskie zezwolenie na działalność jest zagrożone konsekwencjami prawnymi.

Materiał informacyjny