Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2018-11-30 10:39:58 przez system

Czy Freezl weryfikuje teraz w BIK?

Firmy pożyczkowe zyskują coraz więcej nowych klientów. Szybka obsługa online, minimum formalności i wygoda to cechy, które cenią sobie pożyczkobiorcy potrzebujący gotówki. Warto jednak wiedzieć, że coraz więcej firm pożyczkowych weryfikuje klienta w BIK. Teraz dołączył do nich również Freezl.pl i stało się to nie bez powodu.

Zaciągnięcie kredytu w banku wiąże się z wieloma komplikacjami. Jedną z nich jest konieczność udania się do stacjonarnej placówki w celu złożenia dokumentów. Procedura kredytowa jest skomplikowana, długotrwała, a do tego wymagania wobec klientów banków są zdecydowanie wyższe niż w przypadku firm pożyczkowych. Nic dziwnego, że te ostatnie zyskują z roku na rok coraz więcej klientów. Pożyczki pozabankowe zaciąga się bowiem szybko, bez konieczności przygotowywania bardzo wielu dokumentów i bez wychodzenia z domu. Przykładem są pożyczki we Freezl.pl udzielane online. Teraz ten pożyczkodawca dołączył do firm, które sprawdzają pożyczkobiorców w BIK. Wbrew pozorom, to korzystne dla klientów.

Czym zajmuje się BIK?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, zajmuje się zbieraniem informacji na temat kredytobiorców i pożyczkobiorców. Ta instytucja, na podstawie danych dostarczanych przez różne podmioty finansowe (np. banki, firmy pożyczkowe, SKOK-i), opracowuje raporty na temat klientów. Dane obejmują m.in. informacje o posiadanych przez pożyczkobiorcę zobowiązaniach i wpisy o ewentualnych opóźnieniach w spłacie pożyczek lub kredytów. Na podstawie zebranych danych BIK określa również tzw. scoring, czyli punktową ocenę wiarygodności kredytowej klienta i związane z nim ryzyko kredytowe. W celu oceny zdolności kredytowej klienta banki i część firm pożyczkowych sprawdzają jego historię w Biurze Informacji Kredytowej. Gdy osoba wnioskująca o kredyt lub pożyczkę ma mało punktów scoringowych, posiada odnotowane opóźnienie lub przeterminowane zadłużenie w spłacie zobowiązań, wtedy instytucja finansowa odmawia mu udzielenia pożyczki.

Dlaczego weryfikacja w BIK jest korzystna?

Duża popularność wyszukiwanej w internecie frazy „pożyczka online bez BIK” świadczy, że wiele osób boi się po prostu tej instytucji i nie chce, żeby pożyczkodawcy dokonywali w niej weryfikacji. To duży błąd. Warto bowiem uświadomić sobie fakt, że Biuro Informacji Kredytowej działa nie tylko w interesie banków, SKOK-ów czy firm pożyczkowych, ale także w interesie klientów tych instytucji. Pożyczkodawca, który sprawdzi sytuację finansową klienta w BIK i dostanie z tego rejestru niską ocenę scoringową wnioskodawcy, może odmówić pożyczenia pieniędzy również dlatego, żeby uchronić klienta przed nadmiernym zadłużeniem. Stąd tylko krok od wpadnięcia w duże kłopoty. Z tego m.in. powodu także marka Freezl.pl zdecydowała się rozpocząć współpracę z BIK.

Aby zaciągnąć pożyczkę bezpieczną i atrakcyjną, wystarczy zatem wejść na stronę www Freezl.pl. Tam trzeba wypełnić prosty formularz, w którym musimy wpisać dane osobowe, numer konta i telefonu. Po uzupełnieniu wniosku należy go przesłać do pożyczkodawcy. Jeśli zostanie pozytywnie rozpatrzony, musimy jeszcze dokonać darmowej weryfikacji konta, na które zostanie przelana gotówka.

Cały proces pożyczkowy trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, a wkrótce potem pieniądze trafiają na konto pożyczkobiorcy. Szybka pożyczka to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują gotówki, a z różnych względów chcą uniknąć kolejek w bankach i nie mają czasu przechodzić tam długotrwałego procesu kredytowego. Pożyczka online to wygodna i prosta alternatywa dla kredytu bankowego. Dzięki dużej dostępności i uproszczonym procedurom gotówka trafia na konto klienta błyskawicznie, a Freezl.pl wręcz się w tym specjalizuje.

Nie należy bać się weryfikacji w BIK, ponieważ to właśnie ona może ochronić przed nadmiernym zadłużeniem. Część osób podejmuje pochopnie decyzję o pożyczaniu pieniędzy, nie zwracając uwagi na to, czy rzeczywiście będą mogli zwrócić gotówkę. BIK jest tu więc „głosem rozsądku”. Weryfikacja w BIK to także możliwość budowania w tej instytucji pozytywnej historii kredytowej, co potem ułatwia zaciąganie kolejnych pożyczek.