Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2016-09-02 21:37:43 przez system

Czy polisa zakupiona online działa tak samo?

Zawieranie umów ubezpieczenia komunikacyjnego przez internet staje się coraz bardziej popularne. I choć większa jest świadomość kierowców w kwestii korzyści z takiego rozwiązania, część osób ma obawy związane z polisą kupowaną online. Chodzi głównie o zasady jej obowiązywania. Czy ubezpieczenie nabyte przez internet działa tak samo?

Ubezpieczenia komunikacyjne dostępne w sieci to wyjście naprzeciw potrzebom klientów. Wielu kierowców nie ma czasu, by odwiedzić placówkę towarzystwa ubezpieczeniowego w godzinach otwarcia. Tymczasem możliwość zakupu ubezpieczenia przez internet daje możliwość zawarcia umowy w dowolnym miejscu - istnieje bowiem opcja, by kurier dostarczył umowę pod umówiony wcześniej adres. Warto przy tym podkreślić, że - zgodnie z obowiązującymi warunkami umowy - zasady działania polisy nie zmieniają się. Są identyczne jak warunki polisy wykupionej bezpośrednio w oddziale firmy ubezpieczeniowej.

Masz prawo do zniżek
Wykupując polisę przez internet, zachowujesz wypracowane przez siebie zniżki. Ponadto możesz zyskać znacznie więcej. Przykładowo, oferowane przez Aviva ubezpieczenia dają ci możliwość uzyskania zniżki nawet do 80% (w przypadku wykupienia pakietu OC + AC).

Warto także wiedzieć, że umowa zawarta przez internet daje ci prawo nie tylko do standardowych zniżek za doświadczenie jako kierowca czy bezszkodową jazdę. Możesz także otrzymać dodatkowy rabat za wykupienie ubezpieczenia właśnie przez internet. W ten sposób internetowych kierowców premiują takie firmy ubezpieczeniowe jak Link4 czy Axa Direct.

Zakres ochrony ubezpieczeniowej jest identyczny
Bez względu na to, czy kupujesz polisę bezpośrednio w oddziale ubezpieczyciela, czy na jego stronie internetowej, czy za pośrednictwem porównywarki ubezpieczeń, zakres ochrony ubezpieczeniowej jest identyczny (w zależności jednak od zapisów w umowie). Nie musisz się więc obawiać, że towarzystwo odmówi wypłaty odszkodowania, jeśli spowodujesz kolizję. Forma podpisywanej umowy nie ma tutaj znaczenia. Istotną rolę odgrywa wyłącznie to, czy osobie poszkodowanej rzeczywiście należy się świadczenie.

Porównaj oferty i wybierz najkorzystniejszą
Jeśli decydujesz się na wykupienie ubezpieczenia przez internet, oblicz składkę na Rankomat.pl. Dzięki temu dotrzesz do oferty wielu firm ubezpieczeniowych i wybierzesz tę najkorzystniejszą - zarówno pod kątem kosztów, jak i zakresu ochrony.

Nie jesteś pewien słusznego wyboru? Możesz wypowiedzieć umowę
Jeżeli kupiłeś ubezpieczenie komunikacyjne przez internet, ale nie jesteś pewien słuszności decyzji, masz czas do namysłu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, masz 14 dni na wypowiedzenie umowy OC zawartej na odległość. Wystarczy dopełnić formalności, tj. złożyć wypowiedzenie w formie pisemnej, które musisz dostarczyć firmie ubezpieczeniowej przed upływem terminu. W efekcie umowa zostanie anulowana. Pamiętaj jednak, by - wypowiadając umowę ubezpieczenia OC - wykupić inną polisę. Za przerwanie ciągłości ubezpieczeniowej grożą kary finansowe.