Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2017-03-02 14:45:00 przez system

Dlaczego dzierżawa kopiarek się opłaca?

Niewątpliwe sprzęt biurowy jest w stanie pochłonąć sporą część budżetu każdej firmy. Jest to szczególnie ważne w przypadku młodych firm, które mają ograniczone zasoby finansowe i zależy im na tym, aby jak najbardziej ograniczać wszystkie koszty, przynajmniej na początku działalności. W jaki sposób można całkiem sporo zaoszczędzić na wynajmie kserokopiarek?

W czym dzierżawa jest lepsza?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę fakt, że solidna kserokopiarka może kosztować nawet do kilku tysięcy złotych. W przypadku najbardziej zaawansowanych sprzętów, które drukują również na kolorowo koszt może wynieść nawet w granicach 20 000 złotych, co jest naprawdę sporą kwotą. Warto natomiast powiedzieć, że kserokopiarka, to nie jest jedyny wydatek młodej firmy. Przecież przydają się także komputery, czy meble biurowe. To wszystko kosztuje i może bardzo szybko wyczerpać budżet na rozwój działalności, a jeszcze nie będzie ani jednego klienta.

Właśnie z tego powodu warto jest rozważyć ofertę na outsourcing kserokopiarki. Dzięki temu nie będziesz musiał płacić pełnej kwoty za kserokopiarkę, ale spłacać ją w postaci miesięcznego czynszu. To znacznie mniej obciążające, tym bardziej, że takie raty bez problemów można sobie wliczyć w koszty prowadzenia działalności i skutecznie obniżać kwotę płaconego podatku.

Co z serwisem sprzętu?

Tutaj również nie musisz się martwić, bowiem firmy oferujące kserokopiarki w dzierżawie w cenę miesięcznego abonamentu za sprzęt wliczają również koszty serwisowania. Nie będziesz musiał się absolutnie niczym przejmować, ponieważ o wszystko zadbają wykwalifikowani specjaliści. W razie jakichkolwiek usterek, czy problemów wystarczy tylko jeden telefon, aby ekipa serwisantów pojawiła się u Ciebie i w krótkim czasie poradziła sobie z tym zadaniem.

Jak widzisz, takie rozwiązanie jest zdecydowanie warte uwagi i może przynieść sporo korzyści, które przełożą się na większe oszczędności w Twojej firmie. Różnorodność sprzętu jest naprawdę duża, dzięki temu będziesz mógł wybrać kopiarkę, która będzie jak najbardziej dopasowana do Twoich potrzeb. Warto przeanalizować swoje wymagania, aby nie kupić sprzętu, który w dłuższej perspektywie czasowej okaże się niewystarczający.