Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2022-10-30 00:12:11 przez Czas2012

Działanie i zalety probiotyków

Z probiotykami stykamy się na ogół w trakcie antybiotykoterapii. Wspomagają one w utrzymaniuwłaściwej flory bakteryjnej, pomagają także częściowo uporać się ze skutkami ubocznymi przyjmowania antybiotyków (np. z biegunką). Jednak zażywanie antybiotyków to nie jedyne wskazanie do przyjmowania probiotyków. Wspomagają organizm podczas różnych schorzeń i dolegliwości.
Warto zainteresować się nimi bliżej i poznać mechanizm ich działania, a także dowiedzieć się, gdzie znajdziemy skuteczne i dobrze przyswajalne probiotyki.

Czym są i jak działają probiotyki?
Probiotyki to żywe drobnoustroje, które - w odpowiednio dobranych dawkach - mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie, działając przede wszystkim na układ pokarmowy i właściwe trawienie. Działają na jelita i błonę śluzową przewodu pokarmowego oraz wspomagają jej regenerację. Najpopularniejszymi probiotykami są bakterie kwasu mlekowego Lactobacillus i Bifidobacterium oraz drożdże Saccharomyces Boulardii. Na co pomaga przyjmowanie probiotyków. Najważniejsze działania to:

• wspomaganie organizmu podczas antybiotykoterapii i przywracanie prawidłowej mikroflory w jelitach;

• przeciwdziałanie biegunkom, spowodowanym różnymi czynnikami, w tym także przyjmowaniem leków;

• wspomaganie w leczeniu zespołu jelita drażliwego;

• w chorobach układu moczowego;

• w infekcjach intymnych;

• pobudzanie układu odpornościowego do pracy;

• wpływ na właściwą pracę jelit;

• bariera dla szkodliwych bakterii;

• przywracanie prawidłowej mikroflory;

• poprawa trawienia.

Gdzie można znaleźć probiotyki? W jakich artykułach spożywczych się znajdują?
Probiotyki to nie tylko preparaty ze starannie wyselekcjonowanymi dobroczynnymi bakteriami, choć stosowanie ich jest łatwym i skutecznym sposobem na wspomożenie organizmu. Jest to ważne szczególnie w okresie wzmożonej zachorowalności na infekcje wirusowe, przeziębienia czy w rekonwalescencji po przebytych chorobach. Dobrze zbilansowana dieta również jest skutecznym sposobem na wzmocnienie organizmu.

Gdzie można znaleźć naturalne probiotyki?
Na pewno warto spożywać mleko i jego produkty, a szczególnie kefir, jogurty, maślankę i sery. Warto również wybierać chleb na naturalnym zakwasie. Doskonałym źródłem są kiszonki, a szczególnie kiszona kapusta, kimchi i pikle.

Możesz sięgnąć po preparaty z probiotykami, które znajdziesz na stronie sklepzycia.pl. Są to suplementy w postaci kapsułek, kropli, proszku, czy żelek. Duży wybór tych suplementów pomoże Ci wybrać ten najlepszy dla Ciebie. W ofercie znajdują się między innymi:

• MyVita Probiotics naturalne żelki dla dzieci i dorosłych 60 sztuk – naturalne żelki z pektyny cytrusowej bez sztucznych aromatów i barwników, odpowiednie dla wegetarian i wegan;

• Swanson Lactobacillus Gasseri Probiotyk 60 kapsułek – chroni żołądek i błonę śluzową jelit, zawiera 3 miliardy żywych organizmów;

• Koncentrat Probiotyczny Owoce Lasu 500 ml JOY DAY – ekologiczny, bezmleczny koncentrat o orzeźwiającym smaku. Wskazany dla osób po antybiotykoterapii lub chemioterapii.

Zobacz pełną ofertę probiotyków na sklepzycia.pl i już dzisiaj zamów suplementy poprawiające samopoczucie i stan zdrowia!