Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2016-01-16 14:47:50 przez system

Dziecięcy pokój – wyjątkowe wnętrze

Jednym z najlepszych etapów oczekiwania na przyjście na świat naszego maleństwa jest urządzanie pokoiku dziecięcego. Oprócz uniwersalnego wyposażenia w postaci mebli musimy pamiętać również o istotnych elementach tworzących wyjątkowy nastrój.

Aranżacja dziecięcego wnętrza może uprzyjemnić nam czas oczekiwania nasze maleństwo. Wybór dekoracji i akcesoriów jest ogromny. W pierwszej kolejności powinniśmy określić styl oraz charakter w jakim chcemy urządzić pokój. Inspiracje możemy znaleźć w Internecie czy katalogach. Jeśli chcemy stworzyć niezapomniane i wyjątkowe wnętrze powinniśmy pomyśleć o niebanalnych pomysłach.

Oryginalne ściany

Jednym z ważniejszych elementów dekoracyjnych pomieszczenia jest wygląd ścian. Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko przebywało w czystym pomieszczeniu. Dla zdrowia naszej pociechy istotne jest, aby farby używane do malowania były ekologiczne i nie wpływały szkodliwie na układ oddechowy. Farby, które tworzy się przy użyciu ekologicznych składników posiadają atesty bezpieczeństwa. Jeśli chcemy pokryć ściany tapetami, najlepiej skupmy swoją uwagę na tych markowych. Zależy nam przecież na wytrzymałości na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Bogata oferta tapet umożliwia wybór dowolnego, magicznego wzoru oraz kolorystyki, zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Dzisiaj tapety można wzbogacić o dodatkowe elementy w postaci emblematów, znaków czy napisów. Przyciągają one wzrok sprawiając, że wnętrze staje się ciekawe, przede wszystkim dla najmłodszych. W niektórych sklepach istnieje możliwość stworzenia własnego wzoru tapety. Taki projekt jest zamówieniem wykonywanym indywidualnie i stwarza nieograniczone pomysły.

Efektowne oświetlenie

Kolejnym istotnym elementem w pomieszczeniu naszego dziecka jest oświetlenie. Oczywiście lampki przy łóżeczku malucha to rzecz niezbędna. Dzięki ciepłemu światłu nadajemy przyjemnego nastroju pomieszczeniu i sprawiamy, że nasze dziecko czuje się bezpieczniej. Do wyboru mamy przeróżne kształty, kolory i mogą być wykonane z różnych materiałów. Ostatnio bardzo popularne stały się modne lampki Cotton Ball Lights, które są w kształcie bajecznych kulek. Tutaj przy wyborze, również możemy zabawić się kolorami. Równie interesującą opcją są nowoczesne lampki, które są projektorami. Posiadają one różnorodne wycięte wzory np. w postaci księżyców czy gwiazdek, które odbijają na ścianach czy suficie magiczne kształty. Dzięki temu, lampki spełniają nie tylko funkcję oświetlenia, ale i nadają wyjątkowy klimat. Dodatkowo dostarczają naszemu dziecku mnóstwa zabawy i pobudzają wyobraźnię. (źródło: http://babydeco.eu/)

Zadbaj o detale

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy wykreować niepowtarzalny pokój dla naszego dziecka. Wyjątkowe dekoracje sprawią, że pokój stanie się przytulny i oryginalny. Pamiętaj, że bardzo ważną kwestią w aranżacji wnętrza jest pomysł i detale, które nadają charakteru pomieszczeniu. Lampki, obrazki w ramkach czy odpowiednio dobrana kolorowa pościel w decydowany sposób wpływają na obraz całego pokoju. Spraw, aby zaprojektowany przez ciebie świat był wymarzonym miejscem odpoczynku i zabawy.