Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2019-03-12 15:47:43 przez system

Elementy, na które warto zwrócić uwagę oglądając sale weselne

Poszukiwania wymarzonej sali weselnej warto rozpocząć na co najmniej rok przed planowanym ślubem. Sale weselne są bowiem rezerwowane przez przyszłych nowożeńców ze znacznym wyprzedzeniem. Wybór lokalu, w którym odbędzie się nasza zabawa, nie należy niestety do najłatwiejszych. Aby go sobie nieco ułatwić, warto poznać najważniejsze rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej sali.

Wielkość sali a liczba gości weselnych

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem poszukiwań idealnego lokalu weselnego, jest dostosowanie jego wielkości do liczby zaproszonych gości. Sale weselne w Bochni posiadają bowiem zróżnicowaną powierzchnię. Aby nasi goście mieli wystraczającą ilość wolnej przestrzeni do zabawy, konieczny jest wybór odpowiednio dużej sali. Nie może być ona jednak zbyt duża, gdyż nadmiar wolnej przestrzeni będzie sprawiał wrażenie pustki, przez co źle wypadnie na pamiątkowych zdjęciach z zabawy.

Oczywiście na rok przed planowanym ślubem nikt z nas nie zna jeszcze dokładnej liczby gości. Niektórzy z nich nie będą mogli pojawić się na zabawie w określonym terminie, a w trakcie przygotowań równie dobrze może także okazać się, że zaprosimy dodatkowe osoby, których nie wzięliśmy pod uwagę przy wstępnym planowaniu wesela. Bez obaw! Dostarczenia ostatecznej listy gości sale weselne w Bochni wymagają na ok. miesiąc przed zabawą.

Jak wybrać najlepsze menu weselne?

Sale weselne w Bochni najczęściej oferują kilka różnych zestawów menu weselnego. Wśród nich znajdziemy zarówno tradycyjne polskie dania, jak i bardziej wyszukane potrawy o intrygujących, obcojęzycznych nazwach. Jak więc wybrać taki zestaw, który zasmakuje wszystkim gościom?

Przed wyborem konkretnego menu warto zastanowić się nad preferencjami kulinarnymi weselników. Dla tradycjonalistów najlepszym wyborem będą tradycyjne polskie dania, z kolei bardziej nowoczesne osoby z pewnością docenią obecność przysmaków kuchni zagranicznych.

Niezwykle istotne jest także ustalenie czy nasi goście nie mają pewnych określonych wymagań kulinarnych. Sale weselne w Bochni na życzenie mogą bowiem przygotować także dania wegetariańskie, wegańskie oraz potrawy bezglutenowe.

Wygląd i wyposażenie sali weselnej

Oglądając sale weselne w Bochni warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wielkość, wystrój oraz serwowane menu. Bardzo istotnym elementem jest także rodzaj powierzchni do tańca, która nie powinna być zbyt śliska oraz obecność takich udogodnień, jak klimatyzacja oraz ogrzewanie. Lokal weselny powinien dysponować także odpowiednią liczbą toalet dla gości, kącikiem dla rodziców oraz wydzieloną przestrzenią dla osób palących.

Nie bez znaczenia jest także akustyka sali weselnej. Oprawa muzyczna wesela ma bowiem ogromne znaczenie dla jakości zabawy oraz zadowolenia gości. Przed podpisaniem umowy z konkretnym lokalem upewnijmy się więc, że posiada on niezbędne nagłośnienie oraz odpowiednią akustykę. W razie wątpliwości, możemy także poradzić się DJ-a lub zespołu weselnego, który wystąpi na naszej zabawie.

Partnerem artykułu jest portal ślubny Wesele z Klasą oferujący: sale weselne - więcej na WeselezKlasa.pl.