Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2023-03-01 12:47:07 przez Czas2012

Gdzie oglądać sportowe transmisje online?

Transmisje meczów piłki nożnej są najczęściej wybieranymi transmisjami wydarzeń sportowych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Nadawcy musieli stanąć naprzeciw oczekiwaniom kibiców i przygotować nie tylko bogatą ofertę transmitowanych spotkań, ale również dostęp do transmisji TV. Gdzie oglądać mecze piłki nożnej?

W Polsce można oglądać najważniejsze rozgrywki europejskiej i światowej piłki nożnej. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście spotkania reprezentacji Polski, ale także starcia mistrzostw świata i mistrzostw Europy. Można również oglądać mecze europejskich lig TOP5: Premier League, Bundesligi, LaLiga, Serie A i Ligue 1. 

Tradycyjna telewizja

Jeśli komuś najbardziej zależy na jakości transmisji, zdecydowanie najlepszą opcją do oglądania meczów piłki nożnej jest tradycyjna telewizja, która nadawana jest za pośrednictwem sygnału satelitarnego, kablowego lub naziemnego. W tym momencie kodowane kanały, które transmitują mecze piłki nożnej to: Polsat Sport , Polsat Sport Extra, Polsat Sport Premium Canal+, Canal+ Sport, Canal+ Sport 2, nSport+, Canal+ Sport 3, Canal+ Sport 4, Canal+ Premium Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3, Eleven Sports 4, Eurosport, Eurosport 2. Dostępne są także kanały odkodowane, takie jak TVP Sport i Polsat Sport Extra, gdzie również dostępne są transmisje na żywo za darmo, głównie dla meczów piłki nożnej. Telewizyjny przekaz zapewnia jakość transmisji 4K, brak jakichkolwiek opóźnień oraz pewny odbiór obrazu. Kanały sportowe są dostępne u wszystkich operatorów telewizyjnych w Polsce. 

Streaming internetowy

Od kilku lat coraz mocniej rozwija się streaming sportowy. To zasługa platformy internetowej Viaplay, która od niedawna jest dostępna na polskim rynku, a już zdążyła bardzo mocno namieszać. Viaplay ma prawa do meczów Premier League i Bundesligi, co jest jej niewątpliwym atutem. Mecze dostępne są tylko przez internet. Aby móc oglądać spotkania, trzeba opłacić miesięczny abonament. Zaletą streamingu internetowego jest brak zobowiązań, wystarczy tylko miesięczna, jednorazowa opłata. Wadą streamingu są liczne problemy techniczne, niższa jakość transmisji i opóźnienia. Aby móc w pełni wykorzystać potencjał streamingowy, trzeba posiadać wysokiej jakości łączne internetowe, najlepiej poprzez światłowód. 

Transmisje u bukmacherów

Legalni bukmacherzy od kilku lat oferują swoim klientom transmisje meczów z najważniejszych lig na świecie. Dla przykładu: bukmacherzy STS i Fortuna są aktualnie pionierami na tej płaszczyźnie i w swojej ofercie mają transmisje spotkań np. La Liga czy Serie A. Większość podmiotów bukmacherskich dostępnych na rodzimym rynku ma w swojej ofercie transmisje sportowe. Czym się wyróżniają? Tego typu transmisje są pozbawione komentarza głosowego i typowego, telewizyjnego brandingu. Aby móc skorzystać z transmisji bukmacherów, najczęściej trzeba mieć aktywny depozyt lub, w szczególnych przypadkach, postawić zakład dotyczący oglądanego spotkania. 

Nielegalne streamy

W sieci wciąż można też znaleźć darmowe i nielegalne streamy, jednak odradzamy tę formę oglądania meczów piłki nożnej. Z pewnością kusząca jest opcja darmowego oglądania, jednak najczęściej są to niskiej jakości transmisje, pełne nieznanych reklam i wyskakujących, podejrzanych stron. Należy pamiętać, że oglądanie nielegalnych streamów jest wykroczeniem.