Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2019-01-25 20:50:53 przez system

Gdzie wypożyczyć samochód w Krakowie?

Na wynajem samochodu decydują się zarówno firmy, jak i klienci indywidualni. Do wyboru mają wynajem krótko-, średnio- i długookresowy. Na krakowskim rynku istnieje wiele firm z tej branży, jednak którą wybrać? Przedstawiamy krótki poradnik, na co zwrócić uwagę w wyborze firmy tak, by współpraca była prosta, przejrzysta i satysfakcjonująca dla obu stron.


Zadbaj o swój budżet Robiąc research i przygotowując się do wyboru firmy wynajmującej samochód w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na cenę. To oczywiste, że zależy nam na dobrej ofercie, która wpasuje się w nasz budżet. Łatwo jednak naciąć się na zatuszowane fakty i ukryte opłaty dodatkowe. Należy więc przekonać się o braku dodatkowych prowizji czy opłat. Wiele z firm wymaga wpłaty zaliczki, nawet w przypadku wynajmu samochodu z niższej półki cenowej. Uważamy to za niepotrzebne obciążenie finansowe, które w przypadku zaufanej firmy i dobrze skonstruowanej umowy jest niepotrzebne. Dobra wypożyczalnia samochodów w Krakowie zapewni darmowe podstawienie samochodu oraz zapewni ubezpieczenie oraz pokrycie kosztów ewentualnych napraw.

Zapewnij sobie bezpieczeństwo

Chociaż oczywistym jest fakt, że cena jest ważnym czynnikiem decydującym o wyborze danej firmy, to warto pamiętać, że na podeście powinniśmy stawiać nasze bezpieczeństwo. Warto więc upewnić się o dobrym stanie technicznym samochodu oraz wybrać firmę, której flota będzie złożona z nowych roczników i dobrych marek. Aby zostawić sobie furtkę dużego wyboru warto podjąć poszukiwania wcześnie i skorzystać z internetowej rezerwacji.

Zadbaj o przejrzystość umowy

Jeśli już zdecydujesz i wybierzesz wypożyczalnię, z której usług chcesz skorzystać, sprawdź, czy w umowie jasno określono kwestie ubezpieczenia czy ewentualnych napraw. Jeśli jesteś młodym kierowcą - upewnij się również, czy firma nie nałoży dodatkowych opłat. Aby zadbać o swoje prawa do edukuj się i zajrzyj do artykułu “Poznaj formalności związane z wypożyczeniem samochodu”.