Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2024-04-15 22:02:40 przez Czas2012

II tura w Krakowie - kto sięgnie po tytuł prezydenta Krakowa?

Kraków, jako jeden z najważniejszych ośrodków miejskich w Polsce od zawsze praktycznie miał ogromny wpływ polityczny na to, co dzieje się w całej Polsce. Nie inaczej będzie w najbliższą niedzielę, podczas której wyborcy zdecydują o zwycięzcy wyborów na prezydenta Krakowa w II turze. Kto ma większe szanse na wygraną?

Wybory samorządowe w Krakowie - kto dostał się do II tury?

Kraków zalicza się do grona tych miast, w których wybory na stanowisko prezydenta nie zakończyły się w I turze. Świadczy to o różnorodności poglądów mieszkańców na kształt polityki lokalnej w ich ukochanym mieście. W I turze do walki stanęło aż siedmiu kandydatów, którzy zdobyli następujące poparcie:

• Miszalski Aleksander - Koalicja Obywatelska - 39,4%,
• Łukasz Gibała - KWW Łukasza Gibały - Kraków dla Mieszkańców - 28,4%,
• Łukasz Kmita - Prawo i Sprawiedliwość - 14,7%,
• Andrzej Kulig - KWW Andrzeja Kuliga Kraków Ku Przyszłości - 8,3%,
• Konrad Berkowicz - Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy - 8,3%,
• Rafał Komarewicz - KWW Rafała Komarewicza Trzecia Droga 2,5%,
• Adam Hareńczyk - KWW Zjednoczeni dla Krakowa - 1,1%.

Zgodnie z zasadami wyborów samorządowych, I tura nie wystarczyła do wyłonienia zwycięzcy. O objęciu stanowiska prezydenta Krakowa zadecyduje II tura, w której udział weźmie Aleksander Miszalski i Łukasz Gibała.

Jakie są szanse kandydatów na stanowisko prezydenta miasta?

Kto wygra wybory? To trudne pytanie szczególnie biorąc pod uwagę rozkład głosów każdego kandydata. W teorii wydawać by się mogło, że spora przewaga kandydata Koalicji Obywatelskiej, która wynosi ponad 10%, wystarczy do tego, by ze spokojem oczekiwać wygranej. Z drugiej strony bezpartyjny, niezależny Łukasz Gibała może zachęcić do siebie głosujących, którzy podczas I tury postanowili wesprzeć innych kandydatów.

Mimo dużej niepewności, eksperci kierują się w prognozach raczej w stronę Miszalskiego, który od lat związany ze strukturami KO i Krakowem wykazuje się ponadprzeciętną aktywnością, jako przewodniczący Małopolskiego KO, a w przeszłości także jako radny Krakowa.

Prezydent Krakowa - Wytypuj zwycięzcę

Wybory samorządowe, podobnie zresztą jak każde inne wybory cieszą się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród Polaków. W końcu to jeden z nielicznych momentów, kiedy realnie możemy wziąć przyszłość swojego miasta czy kraju we własne ręce i zadecydować o tym, kto będzie przez kolejne lata wytyczać ścieżkę polityki regionalnej i samorządowej.

II tura, stanowiąca niejako finał wielotygodniowej batalii w kampanii wyborczej wzbudza w nas wszystkich ogromne emocje,, które dodatkowo możemy zwiększyć, decydując się na wytypowanie swojego faworyta wyborów. Pod adresem https://betfan.pl/lista-zakladow/rozrywka/polityka/krakow-wybory-prezydenta-2024/593544 znaleźć możemy zakłady bukmacherskie, które pozwolą nam samodzielnie wytypować zwycięzcę i być może odnieść dodatkowe korzyści z tytułu trafnego wyboru. Wybory w II turze na stanowisko prezydenta Krakowa to jedno z licznych wydarzeń, które możemy wytypować. Warto sprawdzić ofertę zakładów i wybrać te, które interesują nas najbardziej.

Materiał prasowy