Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2021-10-12 22:45:50 przez Czas2012

Jak kupić mobilny lub wyprodukowany dom?

Jeśli szukasz możliwości zakupu domu po niższych kosztach, możesz rozważyć zakup domu mobilnego lub wyprodukowanego. Są to typy domów, które są budowane poza miejscem budowy, zanim zostaną przetransportowane do ostatecznej nieruchomości. W przeciwieństwie do tradycyjnych kredytów hipotecznych, pożyczki osobiste dla domów mobilnych nie wymagają zabezpieczenia lub własności ziemi.

Przed zakupem domu mobilnego ważne jest, aby porównać jak najwięcej opcji finansowania. W ten sposób będziesz mógł wybrać rodzaj kredytu najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom.

Pożyczka osobista
Pożyczki osobiste mogą być wykorzystane na prawie każdy osobisty wydatek - w tym na zakup domu - i są dostępne u pożyczkodawców internetowych, jak również w tradycyjnych bankach i spółdzielniach kredytowych. Pożyczki te zazwyczaj wahają się od kilkuset to kilkuset tysięcy złotych lub więcej, a okres spłaty wynosi od od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od pożyczkodawcy.
Aby zakwalifikować się do pożyczki osobistej, musisz mieć dobrą lub bardzo dobrą ocenę kredytową. Istnieją również tacy pożyczkodawcy, którzy oferują pożyczki osobiste dla złych ocen kredytowych, ale te pożyczki są zwykle wyżej oprocentowane w porównaniu z pożyczkami opartymi o dobrą ocenę kredytową.

Korzyści płynące z pożyczki osobistej na zakup domu mobilnego

Jeśli zastanawiasz się nad uzyskaniem pożyczki osobistej na sfinansowanie zakupu domu mobilnego, oto kilka korzyści, które warto rozważyć:

• Brak wymogu zabezpieczenia: Większość pożyczek osobistych jest niezabezpieczona, co oznacza, że nie musisz się martwić o zabezpieczenie.

• Nie musisz być właścicielem ziemi: W przeciwieństwie do tradycyjnych kredytów hipotecznych dla domów wyprodukowanych, pożyczki osobiste nie wymagają, abyś był właścicielem ziemi, na której będzie stał dom lub aby dom był zbudowany na stałym fundamencie.

• Różnorodność opcji kredytodawców: Ponieważ kredyty hipoteczne na domy wyprodukowane są uważane za podwyższone ryzyko, wielu kredytodawców ich nie oferuje. Ale w przypadku pożyczki osobistej będziesz mieć wielu kredytodawców do wyboru.

Wady korzystania z osobistej pożyczki na zakup domu mobilnego. A oto kilka potencjalnych wad, o których należy pamiętać:

• Mniejsze kwoty pożyczki: Kwoty pożyczek osobistych zazwyczaj wahają się od kilkuset złotych do kilkuset tysięcy - mniej niż w przypadku kredytu hipotecznego.

• Krótszy okres spłaty: Na spłatę pożyczki osobistej masz zazwyczaj od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od pożyczkodawcy. Oznacza to, że Twoje miesięczne raty mogą być wyższe w porównaniu z dłuższym okresem spłaty kredytu hipotecznego.

• Wyższe stopy procentowe: Ponieważ pożyczki osobiste nie są niezabezpieczone, mają one zazwyczaj wyższe oprocentowanie w porównaniu do pożyczek zabezpieczonych, takich jak kredyty hipoteczne.

Jak uzyskać zgodę na pożyczkę na dom mobilny?

Kryteria kwalifikacji do uzyskania pożyczki osobistej mogą się różnić w zależności od pożyczkodawcy, ale poniżej znajduje się kilka powszechnych wymagań, z którymi prawdopodobnie się zetkniesz:

• Dobry ocena kredytowa: Zazwyczaj potrzebujesz dobrego lub doskonałej oceny kredytowej, aby zakwalifikować się do uzyskania pożyczki osobistej - zwłaszcza jeśli potrzebujesz dużej kwoty pożyczki na sfinansowanie domu mobilnego.

• Sprawdzalny dochód: Pożyczkodawcy chcą widzieć, że stać cię na spłatę pożyczki. Niektórzy pożyczkodawcy wymagają minimalnego dochodu, inni nie - ale w każdym przypadku, prawdopodobnie będziesz musiał przedstawić dowód dochodu.

• Niski wskaźnik zadłużenia do dochodu: Twój stosunek zadłużenia do dochodu to kwota, którą jesteś winien w miesięcznych płatnościach zadłużenia w porównaniu do Twojego dochodu. Aby zakwalifikować się do uzyskania pożyczki osobistej, Twój wskaźnik nie może być wyższy niż 40%, choć niektórzy pożyczkodawcy mogą wymagać niższego wskaźnika.

• Wskazówka: Jeżeli masz trudności z uzyskaniem zgody na pożyczkę osobistą, rozważ złożenie wniosku z poręczycielem posiadającym zdolność kredytową. Nie wszyscy pożyczkodawcy zezwalają na poręczycieli przy pożyczkach osobistych, ale niektórzy tak.

• Nawet jeśli nie potrzebujesz poręczyciela, aby się zakwalifikować, posiadanie go może zapewnić Ci niższe oprocentowanie niż w przypadku samodzielnego ubiegania się o pożyczkę.

Jeśli zdecydujesz się wziąć osobistą pożyczkę na sfinansowanie swojego domu, pamiętaj, aby rozważyć jak najwięcej kredytodawców, aby znaleźć odpowiedni kredyt dla Ciebie.

Materiał sponsorowany