Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2017-11-29 16:21:59 przez system

Jak nawilżyć suchą skórę w czasie zimy?

Zima jest trudnym okresem dla skóry – niskie temperatury uszkadzają naskórek, a ogrzewanie przyczyniają się do jej nadmiernego wysuszenia. Jak dbać o suchą skórę w zimowych miesiącach?

Ochrona przed nadmiernym wysuszeniem

Dbanie o urodę w czasie zimy polega głównie na ochronie skóry przed negatywnym wpływem ogrzewania w domach, niskich temperatur na zewnątrz oraz wiatru i śniegu. Najważniejsze jest stosowanie kremów ochronnych przed każdym wyjściem na zewnątrz. Do tego celu powinno się używać kremu półtłustego lub tłustego, który zabezpieczy cerę przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych. Jeżeli chce się wykonać makijaż, krem ochronny powinno się zastosować jako bazę, gdyż kosmetyki kolorowe nie wykazują działania ochronnego.

Najbardziej odporna na zimno i wysuszone powietrze w mieszkaniu jest cera trądzikowa i tłusta. Duże ilości sebum chronią ją przed mrozem, jednak nawet w jej przypadku powinno się pamiętać o stosowaniu odpowiednich kosmetyków. Do tego celu polecany jest krem półtłusty matujący. Dzięki niemu dbanie o higienę skóry jest łatwiejsze, gdyż pozwala ochronić cerę przed czynnikami atmosferycznymi, jednocześnie nie dopuszczając do zapychania porów i błyszczenia się twarzy.

Codzienne pielęgnacja to podstawa

Krem ochronny stosowany przed wyjściem na zewnątrz to za mało, by dbanie o urodę przynosiło zadowalające efekty. Każdego wieczora po umyciu skóry twarzy powinno się nałożyć na nią krem na noc o regenerującym działaniu. Raz w tygodniu warto wykonać peeling, a następnie nałożyć na twarz maskę, która dogłębnie nawilży cerę i zapobiegnie zimowym podrażnieniom.

Jeżeli ma się skłonność do pękania naczynek, w czasie zimy powinno się stosować kosmetyki wzmacniające ich ścianki. Wahania temperatury prowadzą do pojawiania się pajączków, dlatego twarz może być zaczerwieniona i pokryta siateczką czerwonych żyłek. Aby dodatkowo wzmocnić naczynka, przez całą zimę warto przyjmować suplementy z rutyną i witaminą C.


Dbaj o skórę z Pięknie i Zdrowo

Aby mieć pewność, że skóra przez całą zimę zachowa blask i odpowiednie nawilżenie, warto korzystać ze sprawdzonych porad znajdujących się między innymi na <http://pieknieizdrowo.pl/>. Dzięki poradom można rozwiązać wiele problemów skórnych pojawiających się zarówno w czasie zimy, jak i w pozostałych okresach roku. Wśród porad dotyczących dbałości o urodę znajdują się zarówno domowe sposoby, jak i zabiegi kosmetyczne, kosmetyki drogeryjne oraz kosmetyki apteczne, na jakie warto zdecydować się w chłodnych miesiącach.