Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2018-01-22 17:18:27 przez system

Jak wybrać najlepszy nagrobek?

Wybór nagrobka jest nieodłącznym elementem życia niemalże każdej osoby. W dzisiejszych czasach kamieniarstwo pozostawia szerokie spektrum możliwości. Zobacz, jak wybrać najlepszy pomnik.

Nie tylko śmierć, lecz także wybór pomnika wiążę się z licznymi i jednocześnie niezwykle silnymi emocjami. Warto jednak pamiętać, że mimo ogromnych emocji wybór elementu jakim jest najlepszy pomnik absolutnie nie powinien być dziełem przypadku.

Pomnik na cmentarz – jaki kamień będzie najlepszy?

Dziś kamieniarstwo jest niezwykle rozwinięte i z dnia na dzień jego rozwój pnie do przodu. Właśnie dzięki prężnemu rozwojowi przemysłowemu kamieniarstwo oferuje nam dziś szerokie spektrum możliwości, zwłaszcza jeśli chodzi o idealny kamień na pomnik. Nie należy jednak zapominać, że kwestie estetyczne są istotne, lecz nie powinny decydować o ostatecznym wyborze. A wszystko dlatego, że najważniejszym elementem jest kamień, z którego został wykonany pomnik. Dobry pomnik powinien być trwały. A trwały pomnik będzie wtedy, kiedy kamień, z którego został wykonany nie tylko będzie solidny, ale także zostanie dostosowany do panujących warunków atmosferycznych.

Jeszcze do niedawna marmurowe pomniki cieszyły się ogromnym powodzeniem. Choć jest tak nadal, to jednak coraz więcej osób decyduje się na pomniki z granitu. Mimo iż marmur jest niezwykle piękny, to jednak klimat panujący w Polsce nie sprzyja marmurowym pomnikom. Profesjonaliści, którzy kamieniarstwo znają od podszewki wiedzą jak wybrać idealny pomnik.

Jaki należy wybrać wykończenie pomnika?

Nie da się ukryć, że to właśnie wykończenie pomnika nadaje całości unikalny i niepowtarzalny charakter. Nic więc dziwnego, że pomniki wykonane z tego samego materiały mogą się od siebie tak bardzo różnić. Decydując się na najlepsze wykończenie pomnika warto pamiętać, że nie tylko elementy ozdobne, ale także cała aranżacja pomnika powinna w pełni oddawać charakter, styl, a nawet gust zmarłej osoby. Jest to niezwykle łatwe, jeśli decydujemy się na wybór pomnika za życia. Trudniejsze zadanie okazuje się wtedy, kiedy samodzielnie wybieramy pomnik dla zmarłej już osoby.

Najpopularniejsze elementy wykończeniowe to okazałe wazony, mosiężne róże przymocowane do pomnika, a także zdjęcia i znaczące cytaty utrwalone na pomniku. Wraz ze swoim rozwojem kamieniarstwo poszerza zakres swoich działań, właśnie z tego względu coraz więcej osób decydują się także na zapierające dech w piersiach rzeźby nagrobkowe, które jeszcze kilkanaście lat temu były czymś nieosiągalnym dla wielu ludzi.

Jakie jeszcze możliwości daje nam dzisiejsze kamieniarstwo?

Wiele osób pamięta, że nie tak dawno wybór nagrobka był z góry narzucony. Dziś jest inaczej. Nowoczesne kamieniarstwo umożliwia nam wybranie idealnego pomnika, który będzie w pełni odpowiadał indywidualnym gustom. W dzisiejszych czasach kamieniarstwo znajduje się na tak zaawansowanym poziomie, że przez wykonaniem nagrobka można zamówić jego projekt 3D. Projekt pomnika 3D minimalizuje ryzyko powstania nieprawidłowości i maksymalizuje prawdopodobieństwo otrzymania idealnego nagrobka.