Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2018-04-10 23:07:34 przez system

Jakie buty do fitnessu?

Lubisz spędzać na świeżym powietrzu dużo czasu, najlepiej w wygodnym dresie i jeszcze wygodniejszych butach? A może wolisz zaszyć się na siłowni i tam rzeźbić swoją sylwetkę, pod okiem czujnego instruktora? Jeśli na jedno z tych pytać Twoja odpowiedź brzmi tak, to należą ci się duże gratulacje.

Oczywiście, aby dobrze spędzić czas podczas wykonywania ćwiczeń, należy zadbać o bardziej przyziemne sprawy, czyli ubranie. Oddychające koszulki, bluzy, getry oraz takie gadżety, jak opaski na głowę, chustki na szyję itd. Jednak to buty są najważniejszym komponentem tego stroju, bo w źle dobranym obuwiu możesz sobie zrobić po prostu dużą krzywdę. Na co więc zwracać uwagę, kupując obuwie do fitnessu?

Przede wszystkim kupuj tam, gdzie masz Duzy wybór obuwia (różne rozmiary, fasony, marki). Dobre sklepy firmowe prowadzą sprzedaż w Sieci, dlatego warto poszukać czegoś naprawdę dobrego. Muszą to być miejsca podobne do tego <https://1but.pl/nike>, pełne ciekawego asortymentu, w którym można wybierać godzinami.

Podeszwa
Zawsze patrz na podeszwę. Musi być miękka, cienka, ale też powinna amortyzować – mniej lub bardziej – w zależności od tego, jaką aktywność ruchowa wybierzesz. Jeśli zamierzasz ćwiczyć w pomieszczeniu, gdzie może być śliski parkiet, wtedy konieczna jest także dobra przyczepność podeszwy.

Stabilizacja
W przypadku wybrania ćwiczeń aerobowych, bardziej dynamicznych lub cięższych, np. z podnoszeniem ciężarków, zadbaj o dobrą stabilizację. Tutaj gruba podeszwa w ogóle nie wchodzi w grę. But musi trzymać stopę w ryzach, zapewnić jej odpowiedni ośrodek równowagi. Zrezygnuj też z butów na rzepy czy inne zapięcia. Sznurówki dobrze ściągną cholewkę i będą stabilizować stopę, utrzymując ją (szczególnie piętę) w idealnej pozycji.

Amortyzacja
jak wiadomo fitness na siłowni równa się często energicznym podskokom, skrętom tułowia itd., co wpływa na częstą zmianę pozycji położenia stopy. Szczególnie odczujesz to podczas ćwiczeń wykonywanych na twardej podłodze, kiedy niejednokrotnie zaboli Cię stopa, czy źle postawisz ją na podłożu. Dobrym rozwiązaniem są poduszki żelowe lub powietrzne, które stanowią integralny składnik podeszwy. Oczywiście zwykła amortyzacja będzie też jak najbardziej wskazana.

Materiał
Powinien być przewiewny, zapewnić dobrą wentylację spoconej stopie. Nic tak nie drażni, jak uczucie dyskomfortu w bucie podczas treningu, mokre skarpetki i nieprzyjemny zapach po zdjęciu obuwia. Najlepiej, aby była to skór naturalna plus delikatna, przewiewna siateczka. Oczywiście buty muszą być lekkie. Tylko w tym połączeniu – dobra waga i dobry materiał mogą dać Ci wiele radości z treningów.

Moda
No tak, to bardzo ważny czynnik szczególnie dla płci pięknej. Dopasuj kolor buta do stylizacji Twojego ubioru (koszulki, getrów), aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Jeśli lubisz rzucać się w oczy, wybierz buty pstrokate, połączenia kilku kolorów. Natomiast, gdy wolisz zachować umiar i prostotę, zdecyduj się na jednolity kolor, np. modną biel lub pastelowy, modny odcień.

Wybierz dobre buty i wzbogać swój look. Ciesz się każdą chwilą na treningu, ćwicząc w butach zapewniających stopie komfort i bezpieczeństwo.