Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2017-11-22 00:06:04 przez system

Jesienno-zimowe podróże

W wakacyjną podróż nie musisz wcale wyjeżdżać latem. Okres jesienno-zimowy jest również właściwym czasem na odbycie wymarzonej wycieczki. Co więcej, polska jesień idealnie sprzyja podróżowaniu w ciepłe zakątki świata. Jeżeli wolisz szaleństwa na stoku narciarskim, odłóż trochę pieniędzy i ciesz się całodniowym szusowaniem na alpejskich stokach. Na tego rodzaju wypady warto jest oszczędzić kilka groszy. To ty decydujesz, gdzie chcesz wypoczywać – komentuje Ewelina Nadworna, ekspert Mikrorata.pl.


Oszczędzanie pieniędzy jest bardzo dobrym pomysłem, który sprzyja właściwemu organizowaniu domowego budżetu. Odkładając regularnie masz szansę uzbierać odpowiednią ilość pieniędzy, którą mógłbyś przeznaczyć na sfinansowanie wymarzonych wakacji. Jesienne wyjazdy są najlepszym antydepresantem. Dowiedz się w jaki sposób zamienić bardzo krótkie i pochmurne dni w Polsce na relaks i wypoczynek w najbardziej tropikalnych zakątkach świata. Możesz również wybrać drugą opcję i wyjechać w Alpy czy Dolomity. Jak to zaplanować by nasz portfel na tym za bardzo nie ucierpiał? Przeczytaj, a się dowiesz – dodaje ekspert Mikrorata.pl.

Jak skutecznie oszczędzać na jesienno-zimowych wyprawach?

Każdy zapewne dobrze wie, że wyjeżdżając poza sezonem na wyczekany urlop można zaoszczędzić kilka cennych groszy. Co więcej, możesz zaoszczędzić na wielu istotnych aspektach, takich jak bilety, nocleg, posiłki czy różnego rodzaju atrakcje. Za niektóre z wyżej wymienionych rzeczy w okresie wakacyjnym możesz zapłacić nawet dwa razy więcej. Jeśli zorganizujesz sobie wycieczkę sam, możesz wydać jeszcze mniej niż w sezonie. Masz również niepowtarzalną szansę wyboru odpowiedniego dla siebie terminu. Co więcej, sam będziesz swoim przewodnikiem. Sam zdecydujesz, które miejsca będziesz chciał odwiedzić. Miej na uwadze, że podróżowanie poza sezonem nie jest powiązane z mniejszą liczbą atrakcji w poszczególnych miastach. Duże resorty turystyczne przez cały rok organizują czas dla turystów.

Same zalety

Okres jesienno-zimowy kusi niskimi cenami. Biura podróży mają w swojej ofercie wiele wycieczek, które są w znacznie niższych cenach. Możesz zaoszczędzić aż 50%. Jeżeli zorganizujesz swoją podróż na własną rękę, z pewnością znajdziesz wiele ofert hoteli czy apartamentów, w których wypoczynek z pewnością będzie o wiele tańszy. Kolejną zaleta podróżowania w tym okresie jest zdecydowanie mniejsza liczba turystów niż w sezonie. Nie będziesz musiał się do nikogo dostosowywać, ponieważ większość osób decyduje się jednak na wypoczynek w sezonie. Podróżowanie poza sezonem spowoduje, że doładujesz się pozytywną energią i z miłą chęcią wrócisz do pracy w Polsce.

Jeżeli jesteś miłośnikiem sportów zimowych zdecyduj się na wypad w góry. Wybierz najciekawsze dla siebie miejsce i całymi dniami szusuj na długich narciarskich stokach. Tego rodzaju wyjazd, gdy jest dobrze zaplanowany, również wcale nie musi zrujnować zasobu domowego budżetu. Przygotuj się na to, że mimo wszystko musisz mieć w zapasie pewną ilość gotówki. Wszystkie wydatki możesz ograniczyć do minimum. Skoro większość dnia będziesz spędzał na stoku, wcale nie musisz przesiadywać w najdroższym hotelu. Możesz mieszkać w schronisku położonym w pobliżu stoku. Tego rodzaju miejsca są zazwyczaj wyposażone w kuchnię, w której będziesz mógł przygotowywać poszczególne posiłki. Zakupy możesz zrobić w pobliskiej miejscowości. Jeśli nie posiadasz własnego sprzętu, wypożycz go w wypożyczalni położonej w pobliżu miejsca noclegowego. Wypożyczając sprzęt z pewnością wydasz znacznie mniej niż kupując nowy. Jeśli chcesz zaoszczędzić na zakupie karnetu, wybierz stoki mniej oblegane. Decydując się na szusowanie w jednym miejscu kup skipassy na dłuższy okres czasu. Cena karnetu 7 dniowego jest o wiele niższa.

Sam widzisz, że okres jesienno-zimowy jest dobry na odbycie wymarzonej podróży. Miej na uwadze swój budżet. Zarządzaj nim w taki sposób, aby powrót do rzeczywistości był miły i przyjemny.

Więcej informacji na temat pożyczek można znaleźć na stronie: mikrorata.pl która jest platformą umożliwiającą uzyskiwanie krótkoterminowych pożyczek online na przejrzystych zasadach. Łączy ze sobą korzyści oferty bankowej i dostępnych powszechnie szybkich pożyczek. Formalności ograniczone są do minimum: wystarczy dowód, konto osobiste oraz numer telefonu.

WERONIKA LECHAŃSKA

.