Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2017-02-03 00:00:58 przez system

Już dziś pomyśl o szczupłej sylwetce przed urlopem!

Myślisz, że masz jeszcze czas?

Nie pozwól, by w tym roku lato Cię zaskoczyło! Początek roku to dobry czas, by rozpocząć przedurlopowy plan treningowy i zasadniczo zmodyfikować codzienną dietę. Jakich efektów możesz się spodziewać uczciwie podchodząc do tematu przygotowań ciała do lata? Zostaniesz królową plaży!

Zmiana Twojej sylwetki to proces – daj sobie czas

Jeśli wciąż oszukujesz się, że wystarczy tydzień przed urlopem poddać się „cudownym” zabiegom wyszczuplającym, by osiągnąć idealną, „plażową” figurę, czas to zmienić. Zmiana sylwetki wymaga czasu. Poza tym nie istnieje jedno dobre rozwiązanie, które będzie służyło wszystkim.

Wiele z nas co roku „przesypia” moment, w którym należy zacząć starania o piękną, smukłą figurę, z której będziemy dumne podczas urlopu. Potem w ogromnym stresie chwytamy się, jak ostatniej deski ratunku, wszelkich cudownych diet i koszmarnie drogich zabiegów, które to mają przemienić nas w boginie. Jednak to tak nie działa. Zatem już dzisiaj rozpocznij przygotowania do tegorocznego urlopu.

Pora zacząć się ruszać

Piękna sylwetka powstaje w ruchu. Do tego nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Ćwiczenia fizyczne pozwalają nie tylko na pozbycie się zgromadzonej podczas długiej jesieni i zimy tkanki tłuszczowej, ale także wysmuklają figurę, nadają naszemu ciału lekkości, jędrności i sprężystości. Warto zatem rozpocząć od przygotowania indywidualnego planu treningowego, a następnie wdrożyć go w naszą codzienność. Ważne, aby trening był systematyczny i dobrany zgodnie z naszymi możliwościami i preferencjami. Chodzi bowiem przede wszystkim o to, aby codzienny trening stymulował nasz metabolizm. Jaką formę aktywności wybrać?

Jeśli masz sporą nadwagę lub poziom Twojej codziennej aktywności dotychczas był bliski zeru, rozpocznij od regularnych spacerów, najlepiej 30 - minutowych. Wraz z upływem czasu możesz przejść od chodzenia do biegania.

Jeśli natomiast codzienne spacery lub nawet bieganie już nam nie wystarczają, zapiszmy się na zajęcia w pobliskim klubie fitness. Oferty tego typu miejsc są obecnie bardzo bogate, dostosowane do poziomu naszych umiejętności, kondycji i upodobań. Poza tym grupowe zajęcia fitness to także sposób na dobrą zabawę.

Innym, niezwykle skutecznym rozwiązaniem jest trening z trenerem personalnym. Tutaj nacisk kładziony jest przede wszystkim na prawidłową technikę wykonywania poszczególnych ćwiczeń i bieżące korygowanie ewentualnych błędów. Dzięki temu, taki zindywidualizowany trening jest bardziej efektywny, a oczekiwane rezultaty przychodzą znacznie szybciej.

Zmień swój talerz – to naprawdę proste

Piękna sylwetka to także wynik zmian w codziennym jadłospisie. Tutaj także warto podejść do tematu bardzo indywidualnie i dostosować codzienne menu do naszych potrzeb i preferencji. Jeśli oczekujesz naprawdę satysfakcjonujących wyników w zakresie stosownej diety i realizowanych treningów, uwzględnij w swoich codziennych posiłkach profesjonalne suplementy i odżywki przeznaczone dla osób trenujących i aktywnych fizycznie. Myślisz, że tego typu produkty przeznaczone są jedynie dla mężczyzn trenujących na co dzień na siłowni? Otóż nie. Wejdź na <https://www.body4you.pl/> i trenuj, chudnij efektywniej!