Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2016-04-24 13:53:47 przez system

Kalkulator polisy OC = oszczędność w Twojej kieszeni

Na roczny koszt eksploatacji samochodu składa się wiele elementów – paliwo, różnego rodzaju preparaty, okresowe badania techniczne, dodatkowe naprawy, zakup niezbędnych części, zmiana opon, ubezpieczenia etc. Wydatki te systematycznie rosną, nic więc zatem dziwnego, że kierowcy szukają oszczędności. Sposobów jest wiele, a jednym z najbardziej skutecznych jest wykupienie odpowiedniej polisy OC.

Koszt ubezpieczenia OC wyliczany indywidualnie

Zakres usług oferowanych w ramach polisy OC jest ogólnie taki sam we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych. Jednakże pomimo tego koszt ubezpieczenia to już zupełnie odrębna sprawa – jest on wyliczany indywidualnie w oparciu o szereg informacji takich jak m.in.:

  • model, rok produkcji i wersja auta,
  • pojemność silnika,
  • rodzaj paliwa,
  • czas użytkowania pojazdu,
  • numer rejestracyjny samochodu,
  • stan auta – nowe lub używane,
  • aktualny i zakładany średni roczny przebieg w kilometrach,
  • sposób użytkowania samochodu etc.

Ubezpieczyciele zwracają ponadto uwagę na wiek właściciela oraz na to, czy jeździ bezwypadkowo. Znaczenie ma również okres posiadania prawa jazdy oraz miejscowość, w której pojazd jest zarejestrowany. Dane demograficzne są ubezpieczycielom potrzebne do oszacowania ryzyka szkody.

Do czego służy kalkulator OC?

Ofert w zakresie ubezpieczenia OC jest obecnie na rynku sporo, w związku z czym znalezienie tej najbardziej odpowiedniej stanowi poważne wyzwanie. Każdemu kierowcy zależy na tym, by odpowiadała jego oczekiwaniom oraz posiadała atrakcyjną cenę. Z pomocą przychodzi wówczas Kalkulator Ubezpieczeń OC Ubezpieczamy-auto.pl . Są to praktyczne i funkcjonalne narzędzia online dostępne nieodpłatnie. Służą do wyliczenia proponowanej składki i są proste w obsłudze. Mają postać formularza, który należy uzupełnić wymaganymi danymi – tego typu informacji potrzebują firmy ubezpieczeniowe.

Porównuj oferty i nie przepłacaj!

Dodatkowym atutem dobrych kalkulatorów jest to, że współpracują z porównywarkami ofert, dzięki czemu najtańsze OC na ubezpieczamy-auto.pl znaleźć można dosłownie w kilka czy kilkanaście minut. Oszczędność na zakupie polisy OC uzyskuje się poprzez zestawienie możliwie jak największej liczby ofert, w związku z czym trzeba koniecznie sprawdzić, jak zasobną bazę ubezpieczycieli posiada strona udostępniająca omawiane narzędzie. Wspomniany kalkulator na Ubezpieczamy-auto.pl umożliwia porównanie nawet 55 ofert w przeciągu paru zaledwie minut – na polisie można zaś średnio zaoszczędzić 300 zł.

Największym argumentem przemawiającym na korzyść kalkulatorów OC jest możliwość wykupienia polisy za pośrednictwem internetu. To nie tylko wygoda i oszczędność czasu, ale także i pieniędzy. Nabycie ubezpieczenia online jest tańsze aniżeli drogą tradycyjną – ubezpieczyciele mogą sobie pozwolić na obniżenie cen z tego chociażby względu, że koszt obsługi klienta jest niższy. Ponadto jest to także sposobność na skorzystanie z atrakcyjnej cenowo oferty ubezpieczyciela, który w danej miejscowości nie posiada swojego stacjonarnego biura.