Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2018-11-08 09:18:11 przez system

Kluby IV Ligi i B-klasy zyskały nowych sponsorów ...

– bukmacherów.

Legalni bukmacherzy sponsorują już nie tylko Ekstraklasę czy I Ligę piłkarską, ale ich zaangażowanie we wsparcie polskiego sportu sięgnęło o wiele dalej. Informujemy o umowach zawartych przez bukmacherów z klubami IV Ligi, a nawet B-klasy.
Niemal wszystkie drużyny piłkarskie z dwóch najwyższych klas rozgrywkowych w Polsce mogą liczyć na wsparcie firm bukmacherskich, które bardzo chętnie inwestują w sponsoring. Nic dziwnego – w końcu mówimy o klubach, których mecze pokazywane są w telewizji, a ich zawodnikami interesują się rzesze kibiców. Pojawiają się jednak doniesienia o współpracy bukmacherów z drużynami z… IV Ligi i B-klasy!

Błonianka Błonie i ForBET

Bukmacher ForBET (nr zezwolenia: PS4.6831.10.2016) jest doskonale znany jako sponsor wielu drużyn piłkarskich, siatkarskich czy żużlowych. Wspiera ŁKS Łódź, reprezentację Polski w Amp-Futbolu czy zawody Speedway European Championship. W gronie sponsorowanych drużyn znalazła się także IV-ligowa Błonianka Błonie. O ile wspieranie III-ligowego ŁKS-u było swego czasu uzasadnione ogromną rozpoznawalnością i długą historią klubu, o tyle w tym przypadku widzimy nową strategię. Jak przyznają przedstawiciele firmy bukmacherskiej, celem jest wsparcie dla futbolu na niższym szczeblu i docieranie do prawdziwych, lokalnych pasjonatów piłki.

Falubaz Zielona Góra i Milenium

W jednej z grup IV Ligi gra także drużyna zielonogórskiego Falubazu. To oczywiście sekcja piłkarska klubu, który najbardziej kojarzy się z sukcesami w świecie żużla. Drużyna ma niezbyt długą tradycję, aczkolwiek odpowiada na zapotrzebowanie lokalnych kibiców spragnionych piłki na wysokim poziomie. W sezonie 2013/14 drużyna występowała w II lidze, a wiosną tego roku wygrała regionalny Puchar Polski na szczeblu Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, dzięki czemu przystąpiła do rywalizacji w 1/32 ogólnopolskiego Pucharu Polski w sezonie 2018/19. Właśnie temu klubowi sponsorskiego wsparcia udzielił bukmacher Milenium (nr zezwolenia: SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599). Jak podkreślają przedstawiciele firmy, jest to częścią długofalowej strategii. Warto podkreślić, że siedziba Milenium znajduje się właśnie w Zielonej Górze, więc na pewno znaczenie miał także czynnik lokalny.

KTS Weszło Warszawa i Totolotek

Wsparcie udzielane przez bukmacherów znanym klubom Ekstraklasy stało się już normą i nikogo nie dziwi, ponieważ prawie każdy klub posiada już takiego sponsora. Wiadomości o zaangażowaniu w sponsoring na IV-ligowym szczeblu mogą natomiast zaskakiwać, ale co powiedzieć o podobnej współpracy w B-klasie? Założycielem klubu KTS Weszło Warszawa, występującego w rozgrywkach B-klasy jest znany dziennikarz sportowy - Krzysztof Stanowski. Stworzył on w Warszawie drużynę, której celem są awanse do wyższych lig. Oprócz zawodników wyłonionych na otwartych treningach w drużynie znaleźli się między innymi: znany z boisk Ekstraklasy i I ligi Wojciech Małecki, srebrny medalista olimpijski i legenda Legii Warszawa Wojciech Kowalczyk, popularny YouTuber Mieciu Mietczyński (Bartłomiej Szczęśniak) oraz jeden z najpopularniejszych polskich raperów – Quebonafide. Do drużyny, pod warunkiem uporania się z problemami osobistymi, ma dołączyć także niespełniona nadzieja polskiego futbolu, Dawid Janczyk. Tak medialna i ciekawie skonstruowana drużyna cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców w całej Polsce, nic więc dziwnego, że do grona sponsorów dołączył bukmacher Totolotek (nr zezwolenia: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485). Firma jest sponsorem głównym na meczach wyjazdowych (II komplet strojów). Z marketingowego punktu widzenia obie strony ubiły niezły interes. I to na poziomie B-klasy!