Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2018-03-19 15:49:53 przez system

Konsole fryzjerskie niezbędnym wyposażeniem każdego salonu

W życiu każdej kobiety nadchodzi moment (lub powinien nadejść), gdy decyduje się ona na niezwykłą przyjemność, jaką może być wizyta w salonie fryzjerskim i oddanie swoich włosów w ręce specjalistów, którzy wyczarują cuda na kobiecej głowie.

Jak powszechnie wiadomo, pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. A czym innym wrażenie może zrobić takie miejsce jak salon fryzjerski? Z pewnością wystrój ma tu ogromne znaczenie. A konkretnie konsola fryzjerska, przy której posadzimy pełną oczekiwań klientkę.

Ważne więc, by zasiadała ona niczym królowa na tronie, przy konsoli, która sprawi, że kobieta poczuje się szczególnie. Przy pięknym meblu siedzi się zdecydowanie przyjemniej. I ma to być również klimat, zupełnie inny niż domowy. Klientka ma tu wrócić po następną usługę.

Oprócz uroku zewnętrznego, warto zwrócić uwagę również na funkcjonalność takiego mebla w salonie. Porządne, eleganckie i fachowo wykonane konsole fryzjerskie będą posiadały ukryte półeczki, schowki i szufladki, na przydatne w tym fachu drobiazgi, by były zawsze pod ręką.

Lustereczko prawdę powie…
Wszystkie porządne konsole fryzjerskie posiadają obowiązkowo lustro. Jego zadaniem jest umożliwienie klientce salonu stały nadzór nad tym, co dzieje się w danym momencie na jej głowie, a także zaprezentowanie jej efektu końcowego.

Trzeba pamiętać, że klientki salonu będą się w to lustro nieustannie patrzeć. Spędzając długie godziny na fotelu fryzjerskim, będą miały też szansę na dokładne obejrzenie nie tylko lustra przed nimi, ale też tych, stojących przy innych stanowiskach. To z kolei wiąże się z patrzeniem na lustro pod różnymi kątami.

Czystość i higiena przede wszystkim
Do obowiązków fryzjera należy więc zadbanie, by klientka nie zobaczyła brudnej tafli lustra w żadnym miejscu. Powinno być ono utrzymane w nieskazitelnej czystości i porządku. Jeśli takie miejsce jak lustro będzie brudne, klientka może więcej do salonu po prostu nie wrócić. Brak czystości nie zachęca do ponownego odwiedzenia niechlujnego miejsca. Jeśli nie dba się o takie szczegóły, jak lustro, to czy można ufać, że fryzjer dba o czystość i higienę reszty sprzętu, jakim się posługuje?

Wybór odpowiedniej konsoli fryzjerskiej
Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli konsoli fryzjerskich. Istnieją takie ze stoliczkiem, w którym mogą być zamontowane dodatkowe szufladki i wygodny blat. Lustro wieszamy na ścianie, stoliczek pod nim stoi na własnych nogach. Są też konsole fryzjerskie, w których zamiast stoliczka zamontowano po prostu półeczkę. Mogą dodatkowo posiadać podnóżek dla klientki, lub haczyk pod półką. Takie konsole montuje się na ścianie i nie zabierają praktycznie w ogóle miejsca na podłodze.

Model konsoli fryzjerskiej warto dopasować do klimatu wnętrza, w jakim utrzymany jest cały wystrój salonu fryzjerskiego. Poczynając od koloru mebli, przez ich styl. Wszystko ma ze sobą współgrać i tworzyć urokliwą całość. Ważne, by salon przyciągał wzrok i zachęcał do pobytu w tym miejscu.