Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2024-05-29 15:14:22 przez Czas2012

Kto trenerem Liverpoolu po odejściu Kloppa?

Liverpool F.C. ma wielu wiernych kibiców zarówno w mieście, jak i na całym świecie. W związku z licznymi sukcesami jakie osiągał w ostatnich latach, fanów zespołu zelektryzowała wiadomość o odejściu Juergena Kloppa po sezonie. Choć wiadomo było o tym już od kilku miesięcy, to dopiero niedawno zostało ogłoszone nazwisko następcy i to przez samego trenera Kloppa. Wszystko odbyło się w dość niecodzienny sposób. Kto zostanie trenerem Liverpoolu i czy ma szansę na podobne sukcesy jak Klopp?

Śpiewające ogłoszenie następcy Kloppa - kto zostanie trenerem Liverpoolu?

Juergen Klopp cieszy się dużym szacunkiem wśród kibiców Liverpoolu. W końcu to pod wodzą tego szkoleniowca Liverpool w ostatnich latach święcił liczne triumfy. Niemiec prowadził zespół od 2015 r. i niektórym fanom Liverpoolu mogło wydawać się, że ta przygoda potrwa dłużej, jednak już kilka miesięcy temu świat obiegła wiadomość, że po sezonie utytułowany trener żegna się z zespołem. Juergen Klopp swojemu następcy postawił poprzeczkę wyjątkowo wysoko. W końcu to pod jego wodzą The Redds zdobyli Ligę Mistrzów, triumf w Premier League, Puchar Anglii czy też Puchar Ligii Angielskiej. Nazwisko swojego następcy Klopp ogłosił śpiewająco podczas pożegnania z kibicami na boisku Anfield. Nim klub oficjalnie to ogłosił, Klopp już to zrobił, prosząc kibiców o zaintonowanie przyśpiewki na cześć Arne Slota na melodię Live is Life grupy Opus. Wcześniej giełda nazwisk była naprawdę długa i zaliczany był do niej portugalski trener Ruben Amorim, a ponadto Niko Kovac, a także Julian Nagelsmann. Jeszcze do niedawna oglądając typy bukmacherskie, można było zauważyć, że to Ruben Amorim jest faworytem. W ostatnich tygodniach pojawiało się właśnie nazwisko Slota w kontekście objęcia stanowiska nowego managera Liverpool F.C. Przyczyną odejścia Kloppa z klubu, z którym święcił tak duże sukcesy jest wypalenie zawodowe. Znany szkoleniowiec postanowił zrobić sobie roczną przerwę od footballu. Choć jego kontrakt był ważny jeszcze przez dwa lata, to już wiadomo, że to właśnie Arne Slot zostanie nowym managerem.

Czy Arne Slot może powtórzyć sukces Kloppa w Liverpoolu?

Kim jest Arne Slot? To dotychczasowy szkoleniowiec z Rotterdamu. W Feyenoordzie pracował od 2021 r. i zdobył z tą drużyną mistrzostwo Holandii. Klub z Rotterdamu już potwierdził, że szkoleniowiec odchodzi z zespołu, a sam zainteresowany podczas konferencji prasowej przed meczem Feyenoordu z Exelsiorem przekazał, że od przyszłego sezonu będzie trenerem Liverpoolu. Same władze Liverpool F.C. przekazały tę wiadomość za pośrednictwem mediów społecznościowych 20 maja. Arne Slot ma objąć stanowisko od 1 czerwca 2024 r. Trzeba przyznać, że Juergen Klopp zostawia klub z licznymi sukcesami. Warto przytoczyć statystykę, która mówi, że razem z Liverpoolem wygrał od objęcia stanowiska w 2015 r. ponad 60% meczów. Już w pierwszym roku osiągnął z zespołem finał Ligii Europy UEFA, a w sezonach 2017/2018 oraz 2021/2022 - finał Ligii Mistrzów. Oczywiście największym sukcesem pozostaje zwycięstwo w Lidze Mistrzów w sezonie 2018/2019. Liverpool w sezonie 2023/2024 zajął 3 miejsce w tabeli Premier League. Jak na tym tle wypada Arne Slot? Otóż Feyenoord zakończył sezon oczko wyżej w lidze holenderskiej, czyli na drugim miejscu, notując 5 zwycięstw z rzędu w ostatnich meczach. Arne Slot to młody szkoleniowiec, którego największym osiągnięciem jak na razie jest osiągnięcie z Feyenoordem mistrzostwa Holandii w 2023 r., a także zwycięstwo w Pucharze Holandii w 2024 r. W 2023 r. Arne Slot zdobył tytuł managera roku ligii holenderskiej. Przed nim z pewnością wiele wyzwań, ale i możliwych sukcesów z Liverpoolem. Jeżeli chcesz zacząć typować wyniki meczów ligi angielskiej czy holenderskiej, to zakładając konto możesz wykorzystać kody bonusowe od bukmacherów. Pamiętaj, że obstawianie zawsze wiąże się z ryzykiem i nie ma pewnych zakładów.

Materiał prasowy