Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2021-09-24 09:57:08 przez Czas2012

Międzynarodowy przekaz pieniężny z Polski w 5 prostych krokach

Obecnie ludzie migrują w różne strony. Jedni wyjeżdżają do pracy za granicę, inni wracają do ojczyzny. Dotyczy to również przekazów pieniężnych, które wędrują w różnych kierunkach. Niektórzy wysyłają pieniądze krewnym pozostawionym w ojczyźnie, inni wręcz przeciwnie - dzielą się pieniędzmi z tymi, którzy wyjechali za granicę. Obecnie obserwuje się większą liczbę sytuacji, w których istnieje potrzeba wysłania pieniędzy z Polski do innego kraju.

Przekaz pieniężny w kilka kliknięć
Międzynarodowe przelewy pieniężne mogą wydawać się niezwykle trudnym procesem, który jest nie tylko czasochłonny, ale także kosztowny. Nie jest to jednak do końca prawda. Proces przelewu pieniędzy do innego kraju za pośrednictwem wyspecjalizowanej firmy może być łatwy i szybki. Western Union jest jednym z najbardziej popularnych i godnych zaufania pośredników, którzy oferują klientom możliwość wysyłania pieniędzy za granicę w łatwy sposób. Zobaczmy, jak wygląda przelew międzynarodowy z Polski.

1.Wejdź na stronę międzynarodowy przekaz pieniężny. Western Union umożliwia przelewanie pieniędzy na kilka różnych sposobów – poprzez pobranie aplikacji na telefon, online za pośrednictwem strony internetowej lub osobiście - w lokalu agenta. Jeśli chcesz przelać pieniądze online, zostaniesz poproszony o zarejestrowanie się i potwierdzenie swojej tożsamości. Wysyłając pieniądze z placówki agenta, nie zapomnij przygotować ważnego, wydanego przez organ rządowy dowodu tożsamości.

2.Wprowadź dane do przelewu. Po zarejestrowaniu się lub zalogowaniu do serwisu będziesz musiał podać kwotę, którą chcesz wysłać oraz kraj, do którego zostanie ona wysłana. Następnie wybierz opcję odbioru (konto bankowe, portfel mobilny, odbiór gotówki) oraz metodę płatności – kartą kredytową, debetową lub przez konto bankowe.

3.Wprowadź dane odbiorcy. To, jakie dane będą potrzebne, zależy od wybranej metody transferu. Na przykład, aby przelać pieniądze na konto bankowe, potrzebne będzie imię i nazwisko odbiorcy, nazwa banku oraz numer rachunku bankowego. W przypadku wyboru portfela mobilnego ważne jest podanie pełnego imienia i nazwiska oraz numeru telefonu komórkowego odbiorcy. Wysyłając pieniądze do odbioru gotówki, musisz znać imię i nazwisko odbiorcy, jego adres domowy oraz wybrać miejsce odbioru. Dlatego sprawdź, który punkt odbioru jest najbliższy dla odbiorcy.

4.Sprawdź opłaty i kurs wymiany walut. Po wprowadzeniu wszystkich wymaganych danych będziesz mógł zobaczyć przeliczoną walutę, szacunkowe opłaty za przelew i kurs wymiany. Opłata za przelew jest uzależniona od kraju odbioru i kwoty przelewu. Kursy walut zależą od wysłanej kwoty, kraju, do którego wysyłasz i dopłaty za wymianę walut.

5.Śledzenie przelewu. W kilka minut po kliknięciu na „wyślij pieniądze” otrzymasz unikalny dziesięciocyfrowy numer (MTCN), za pomocą którego możesz łatwo śledzić swój przelew online. Ten numer zostanie wysłany na e-mail.

Jak długo trwa przelew pieniędzy z Polski?
Każdy przelew międzynarodowy może różnie trwać. Zależy to od wielu rzeczy: wybranej metody przelewu, kraju, do którego wysyłane są pieniądze, godzin pracy agentów i tak dalej. Jeśli jednak chcesz przelać pieniądze na konto bankowe innej osoby, to pamiętaj, że każdy bank ma swoje godziny graniczne i jeśli złożysz zlecenie przelewu po tym czasie, zostanie ono zrealizowane dopiero następnego dnia roboczego. Na przykład jednym z najpopularniejszych kierunków dla polskich emigrantów jest Wielka Brytania, Niemcy i Francja. Standardowe godziny pracy banków w Wielkiej Brytanii i Francji to 9:00 - 16:00 lub 17:00. W Niemczech od 8:30 do 16:00. Miej na uwadze, że w niektórych państwach obowiązują inne strefy czasowe. Zatem przesyłając pieniądze z Polski do banku w Wielkiej Brytanii odejmij godzinę. Ponadto, według specjalistów Western Union, istnieje kilka innych czynników, które mogą wpływać na ramy czasowe transferu.

•Błędy w szczegółach płatności. Jednym z czynników, który może wpłynąć na czas realizacji przelewu, są nieprawidłowe dane dotyczące przekazu. Pamiętaj, aby zawsze dokładnie sprawdzić wszystkie dane od nazwy odbiorcy po numer konta bankowego.

•Kraj docelowy. To, ile czasu zajmuje przelanie pieniędzy do banku odbiorcy, zależy również od kraju, do którego kierowany jest przekaz i jak długo trwa komunikacja między bankami. Niektóre przelewy pieniężne zajmują więcej czasu ze względu na wolniejszą infrastrukturę bankową, bardziej rygorystyczne przepisy lub procesy zapobiegania oszustwom. Jeśli kraj, do którego wysyłasz pieniądze, ma inną walutę, przeliczenie pieniędzy może zająć trochę więcej czasu. Ponadto opóźnienie może też wynikać z powodu pewnych warunków transakcji, w tym kwoty, którą wysyłasz, problemów regulacyjnych, różnych wymagań identyfikacyjnych w każdym kraju lub innych opcji, które wybrałeś.

•Weekendy i święta. Jeśli zlecisz przelew w piątek po południu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz musiał poczekać do poniedziałku, aby zakończyć proces płatności. Należy również pamiętać o okresach świątecznych, kiedy banki lub punkty odbioru są zamknięte. Sprawdź to przed rozpoczęciem procesu transferu, w przeciwnym razie będziesz musiał poczekać do końca dni wolnych od pracy.

Więcej niż pieniądze
Ludzie korzystają z usług przelewów międzynarodowych z różnych powodów. Niektórzy wysyłają pieniądze, aby pomóc swoim bliskim za granicą, inni, aby przesłać prezent z okazji świąt lub urodzin. Misją firmy Western Union jest łączenie ludzi na różnych kontynentach i ponad granicami. Jak mówią – kiedy ludzie wysyłają pieniądze, wysyłają znacznie więcej - miłość, wsparcie i możliwości. Dlatego wybierz najwygodniejszą dla siebie metodę przelewu i spraw, by twoi bliscy byli szczęśliwi.