Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2022-10-25 12:47:10 przez Czas2012

Najlepsze naturalne i skuteczne środki na kaca

Kac jest oczywiście spowodowany nadmiernym spożyciem alkoholu - większym, niż Twój organizm może bezpiecznie przetworzyć. (Pamiętaj, że alkohol jest toksyną, nad której usunięciem z organizmu ciężko pracuje nasza wątroba, żeby nie uszkodzić naszych ważnych organów).

Kiedy jednak pijemy więcej alkoholu, niż nasze ciało jest w stanie przetworzyć w czasie, w którym go spożyliśmy, ten nadmiar alkoholu powoduje odwodnienie, brak równowagi elektrolitów, wyczerpanie składników odżywczych i niski poziom cukru we krwi. Łącznie te zaburzenia równowagi skutkują powszechnymi objawami kaca, których wielu żałuje:ból głowy, zawroty głowy, mdłości i wymioty, zmęczenie i ogólne złe samopoczucie.

Jak zapobiegać kacowi
Najlepszym, najbardziej skutecznym i pewnym sposobem uniknięcia kaca jest aktywne zapobieganie mu! Oznacza to, że: pić odpowiedzialnie (spożywać tylko "bezpieczną" ilość alkoholu na jednym posiedzeniu), picie dużej ilości wody przed, w trakcie i po spożyciu alkoholu (staraj się wypijać jedną szklankę wody pomiędzy kolejnymi napojami alkoholowymi), spożywanie odpowiedniego posiłku przed piciem alkoholu, zasypianie po spożyciu alkoholu (dobry sen wspomaga naturalne procesy detoksykacyjne organizmu).

Najlepsze naturalne i skuteczne środki na kaca
Jedzenie pożywnego, obfitego śniadania to jeden z pierwszych i najłatwiejszych sposobów na wyleczenie kaca. Niektóre z objawów kaca są spowodowane lub nasilone przez niski poziom cukru we krwi, a zjedzenie obfitego, bogatego w białko śniadania może pomóc w przywróceniu poziomu cukru we krwi (a także przywróceniu niezbędnych składników odżywczych, które zostały uszczuplone w wyniku zbyt dużej ilości wypitego alkoholu). Niektóre z najlepszych pokarmów na kaca to: jajka, awokado, pełnoziarniste tosty z masłem z upraw polowych, banany, słodki ziemniak. Więcej w portalu meridiasprzedam.plom.pl

W razie potrzeby kupione w sklepie napoje elektrolitowe mogą pomóc w przywróceniu równowagi elektrolitowej organizmu. Jednak, jeśli można się domyślić po ich nienaturalnie jaskrawych kolorach, napoje te są również pełne wielu sztucznych składników, które niekoniecznie są zdrowym dodatkiem do już wyczerpanego organizmu.

Wypocenie
Pocenie się jest jednym z naturalnych procesów detoksykacyjnych naszego ciała, a także pomocną metodą usuwania z organizmu toksyn związanych z alkoholem. Wyjście na zewnątrz na szybki spacer lub jogging może pomóc w pobudzeniu serca do działania, zwiększyć krążenie (dostarczając więcej krwi i tlenu do mózgu i mięśni, łagodząc również niektóre objawy kaca) oraz wspomóc naturalną detoksykację organizmu poprzez pocenie się.